Xiaomi Redmi Pro bol predstavený v auguste minulého roka ako hrdý reprezentant série Redmi. Jeho výbava spadala do vyššej strednej triedy a siahala na päty drahším vlajkovým lodiam.

Keďže Redmi Pro nebolo až takým dôležitým smartfónom, Xiaomi si pri ňom dovolilo experimentovať. Výrobca pri ňom prvýkrát použil OLED displej a vyskúšal aj duálny fotoaparát. Naše testovanie nakoniec ukázalo, že Xiaomi sa tento kúsok až tak nepodaril a trpel viacerými nedostatkami, o ktorých sa môžeš dočítať v našej podrobnej recenzii.

Xiaomi Redmi Pro 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


zdroj fotografie: Gizmochina

Zobraziť cenu Xiaomi Redmi Pro v bleskovom výpredaji

Od predstavenia Redmi Pro ubehol sotva polrok a Xiaomi už pravdepodobne pripravuje jeho nástupcu. Podľa zdrojov tento mid-end phablet na chvíľu zmizol z oficiálnej Xiaomi stránky, čo má mať na svedomí príprava novšieho modelu, Xiaomi Redmi Pro 2. Dôveryhodný leakster, ktorý sa vydáva pod meno @Kjuma, priniesol prvé informácie o pripravovanej novinke.

Prvou zásadnou zmenou bude nový fotoaparát, keďže minuloročný „duálny počin“ nevyšiel úplne podľa predstáv. Produkoval priemerné až podpriemerné fotografie a bokeh efekt tiež nič nezachránil. Po novom teda Xiaomi od dvoch snímačov upustí a použije iba jeden kvalitnejší Sony IMX362 s veľkosťou snímača 1/2.55” a pixelmi veľkými 1.4µm. Ďalšou pozitívnou zmenou bude procesor. MediaTek Helio X25 v minuloročnom Redmi Pro síce podával dostatočný výkon, no procesory od tohto čínskeho výrobcu nemajú najlepšie meno, takže sa radil skôr medzi slabiny smartfónu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Redmi Pro: Duálny fotoaparát nestačí

Dosť bolo napínania a prichádza prezradenie nového procesoru. Redmi Pro 2 má prísť so Snapdragonom 660, známym tiež pod názvom MSM8976 Plus. V kombinácii s dobrou optimalizáciou by mohol konečne zabezpečiť výkon pre plynulý chod systému aj hier. K dispozícii budú dve verzie smartfónu, a to model so 4 GB RAM/64 GB ROM a variant so 6 GB RAM/128 GB ROM. Vyzerá to teda tak, že so 6 GB pamäťou RAM sa tento rok budeme stretávať aj vo smartfónoch (vyššej) strednej triedy! Aj keď Redmi Pro disponovalo 4050 mAh batériou, jej výdrž sa ukázala ako podpriemerná. Za tento fakt mohla zlá optimalizácia, no zväčšenie kapacity na 4500 mAh určite nebude na škodu.


zdroj fotografie: Techmiao

O displeji zatiaľ nepadla žiadna informácia, no pravdepodobne sa jeho zväčšenia nedočkáme a ostane na pôvodných 5.5 palcoch. Na záver ostalo miesto aj pre cenovú politiku, ktorá znie veľmi dobre. Variant so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom sa má predávať za 1599 juanov, čo je v prepočte okolo 216 €. Lepšia verzia s gigantickou 6 GB RAM pamäťou a masívnym 128 GB úložiskom zas bude dostupná za výborných 243 €. Pre nás však očakávame cenu začínajúcu na hranici 300 €. Dátum predstavenia tejto novinky zatiaľ nepoznáme. Čo hovoríš na toto slušné vylepšenie minuloročného modelu ty?

Poznámka redakcie: Články označené ako „Dohady“ obsahujú informácie z tretích strán, ktoré nepochádzajú priamo od výrobcov. Za ich pravosť nezodpovedáme.

Pošli nám TIP na článokNovinky