Spoločnosť Warner Bros. tento týždeň naplno odštartovala marketingovú kampaň k jednému z najočakávanejších filmov tohto roka, Matrix Ressurections. Po originálnom uvedení prvotných teaserov sa dnes novinka od režisérky Lany Wachowskej naplno predstavuje v rozsiahlom traileri.

Napriek tomu, že od premiéry pokračovania kultového sci-fi nás delí len zopár mesiacov, tvorcovia si detaily filmu šetrili na poslednú chvíľu. Po tom, čo prvotný trailer videlo minulý mesiac zopár vyvolených a informácie o deji začali pomaly prenikať na verejnosť, sa svet nového Matrixu predstavuje aj bežným smrteľníkom.

Hrdinovia zažijú reštart

Trailer podporený fantastickým vizuálom potvrdzuje príbehovú premisu, o ktorej sa už dlho špekulovalo. Autori vrátili hlavných hrdinov na úplný začiatok a nechávajú ich opäť si nájsť cestu k sebe vo svete Matrixu. Detaily o tom, prečo to tak je, však trailer nenapovedá, čo pre moment očakávania z premiéry nie je vôbec škoda.

Silné déja vu a záblesky spomienok vynárajúcich sa zo snov je to jediné, čo pripomína predošlú realitu hlavnému hrdinovi Neovi (Keanu Reeves) a Trinity (Carrie-Ann Moss). Zo záberov je jasné, že ich opätovné osudové stretnutie je spoznávaním pocitov a prepojenia, ktoré cítia jeden k druhému, no nevedia ho vysvetliť.

Do sveta Matrixu opäť s pilulkou

Ďalšou zaujímavou časťou traileru sa nám pripomenú dobre známe pilulky. S tou červenou sa Neo obrazom okamžite prenesie do virtuálnej reality, kde tvorcovia naservírujú novodobú podobu nostalgického tréningového súboja s mladou verziou Morpheusa. Toho si tentokrát zahrá Yahya Abdul-Mateen II.

Warner Bros

Upútavka celkovo pôsobí štýlom, že tvorcovia naznačujú reštart sveta Matrixu, no nejeden záber pripomína pôvodnú trilógiu. Na scéne môžeme vidieť opäť zastavenie letiacich guliek, nebudú chýbať slow-motion zábery, či nápadne podobajúca sa scénka s ikonickým vrtuľníkom na streche. Viaceré indície naznačujú, že určité udalosti z minulosti by sa mohli odohrať znova, tentokrát pretransformované do nového obsahového a dejového formátu.

Proti komu bude tentokrát Neo stáť?

Z traileru nie je jasné, kto bude hlavný záporák. Aj keď upútavka naznačuje návrat agentov na scénu, podobu legendárneho agenta Smitha nečakajte. Potvrdené však je, že do úlohy agenta sa vráti herec Daniel Bernhardt, ktorý si s Neom už raz sily zmeral v Matrix Reloaded.

Medzi ďalších hercov, ktorí sa vrátia do svojich úloh patrí Jada Pinkett Smith ako Niobe a Lambert Wilson v úlohe Merovingiana. Film sa tak po viacerých stránkach bude chcieť po 20 rokoch viesť na nostalgickej vlne a my tak opäť preskúmame kam až siaha zajačia nora. Film by sa mal v tuzemských kinách objaviť už 23. decembra, kedy by mala byť uvedená premiéra filmu, súbežne predstavená aj na streamovacej platforme HBO Max.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP