Niet pochýb o tom, že herný sektor sa zlepšuje každý rok. Grafické karty, ktoré vykresľujú slnečné lúče či najnovšie procesory s poriadnym výkonom sú toho dôkazom. Vďaka tomu si môže každý vyskladať vlastnú PC zostavu podľa svojho vkusu. Do popredia sa však dostávajú aj herné notebooky, ktoré majú taktiež čo ponúknuť.

Pri herných notebookoch je jasné, že sú o čosi hrubšie a ťažšie ako tie, ktoré si pokojne vezmeš do menšej tašky, do školy či práce a ani nevieš, že niečo so sebou nesieš. Boli však časy, kedy si si na herný notebook musel vziať samostatný kufor. S týmto problémom sa už popasovali viacerí poprední výrobcovia herných notebookov akými sú napríklad ASUS, Razer a Origin. Zahanbiť sa nenechala ani spoločnosť Dell, ktorá prichádza s novým herným notebookom.

Najtenší a najľahší 15-palcový notebook

Nový notebook ponesie názov Alienware m15 a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na ich doteraz najľahší a najtenší herný notebook značky. Novinka obsahuje štíhlejšie bočné rámy a rámy okolo obrazovky. Celkovo sa Alienware m15 v porovnaní s predchádzajúcou verziou stal ľahším o približne 20 % a tenším o 14 %. V oblasti dizajnu došlo ešte k jednej výraznej zmene, a to pri klávesnici. Tá bude prvýkrát numerická, čo doteraz nebolo súčasťou ich notebookov s obrazovkou menšou než 17 palcov. Ako už býva zvykom, tak chýbať nebude ani RGB osvetlenie.

Napriek rôznym dizajnovým zmenám bola najväčšou prioritou spoločnosti výkonnosť v oblasti hier. Nemusíte mať obavy, lebo m15 spĺňa všetky kritériá, ktoré by ste v roku 2018 očakávali od herného notebooku. Pri Dell sme si už taktiež zvykli aj na možnosť výberu spomedzi viacerých variant. Používatelia si tak môžu vybrať medzi 4-jadrovým  Intel Core i5-8300H, alebo 6-jadrovým Intel Core i7-8750H procesorom. Rozhodovanie nastane aj pri grafických kartách, kde sú k dispozícii dve verzie: NVIDIA GeForce GTX 1060 a NVIDIA GeForce GTX 1070 Max-Q. To však zďaleka nie je všetko. K dispozícii sú taktiež 60 a 144 Hz Full HD panely. Najvyššia možná verzia operačnej pamäte poskytne slušných 16 GB. Núdza by nemala nastať ani pri ukladacom priestore, ktorý zabezpečí  1 TB pevný SSD a 1 TB hybridný disk.

Zobraziť celú galériu (3)
TechPowerUp/Twitter

Čo sa týka batérie, tak je viac než jasné, že herné notebooky na tom s výdržou nie sú najlepšie. Dell však používateľov ubezpečuje, že Alienware m15 s 60-Whr batériou vydrží vyše 7 hodín prehrávania videí. Verzia s batériou 90-Whr poskytne pri rovnakej činnosti až 10,6 hodín používania. Pri hraní hier to bude o čosi nižšie číslo, no vzhľadom na herný notebook celkovo výdrž batérie určite poteší.

Mnohých už určite zaujíma, čo bude táto vylepšená herná novinka stáť. Lacnejšia verzia sa do predaja dostane 25. októbra a jej cenovka bude 1 299 dolárov. Drahšia, teda výkonnejšia konfigurácia sa bude pohybovať na úrovni 2 000 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP