Dobby je prvým čínskym dronom, ktorý sa zmestí do vrecka

Teraz čítate
Dobby je prvým čínskym dronom, ktorý sa zmestí do vrecka

banner-mi5-pro
Startup Dobby predstavuje prvý čínsky dron, ktorý sa vám zmestí do vrecka. Cena tohto produktu sa zastavila na hodnote 233 €. Dobby tak chce vyplniť dieru, ktorú vytvorilo Xiaomi so svojim high-end dronom Mi Dronektorý je určený pre tých najnáročnejších používateľov. Tento nový dron bude skôr vhodný na rekreačné využitie.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Toto kompaktné zariadenie dosahuje rozmerov 135 x 67 x 36.8 mm a prichádza so štyrmi rotormi a ramenami, ktoré je možné zložiť. Vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 801 s 2 GB operačnou pamäťou RAM. Na ukladanie fotiek zachytených 13 MPx kamerou alebo 4K videa poslúži 16 GB vnútorné úložisko. Podobne ako drony z rovnakej kategórie, aj Dobby príde s WiFi konektivitou, s GPS + GLONASS a k dispozícii bude aj aplikácia pre smartfóny, pomocou ktorej bude možné dron ovládať.

dobby-droneDron naviac bude obsahovať aj funkciu „nasleduj ma“, ktorá umožní lietanie podľa vopred určených bodov. Dobby sa však stále nachádza len vo fáze získavania finančných prostriedkov pomocou crowdfundingovej kampane. Či sa tento projekt nakoniec zrealizuje je preto otázne.

Dobby dron

dobby dron

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.