Už o týždeň v kinách štartuje sci-fi novinka 65, v ktorej sa dvojnásobný nominant na Oscara Adam Driver prenesie 65 miliónov rokov do minulosti a postaví sa proti dinosaurom.

Prichádzajúci veľkofilm sme zaradili aj do zoznamu najočakávanejších akčných hitov tohto roka, keďže okrem silného hereckého obsadenia za ním stoja aj tvorcovia hitu Tiché miesto.

Veľké nádeje však v tomto prípade pravdepodobne neboli na mieste. 65 totiž práve dostal prvé recenzie a tie novinke vôbec nič nedarujú.

Nudné a bez nápadu

65 sleduje príbeh vesmírneho pilota Millsa, ktorý sa po nehode vo vesmíre ocitá na Zemi pred 65 miliónmi rokov. Spoločne s Millsom prežije aj dievča Koa. Dvojica má šancu na záchranu, v nerovnom boji sa ale musí postaviť obrovským prehistorickým predátorom.

Film v slovenských kinách štartuje 16. marca, no divákov kvalitami pravdepodobne príliš nenadchne. Na portáli Rotten Tomatoes na základe troch desiatok recenzií disponuje vysoko podpriemerným hodnotením 30 %, čo znamená, že vidieť ho odporúča iba každý tretí recenzent.

Najčastejšie sa v negatívach spomína dej, ktorý je zúfalo predvídateľný a nudný. Film má pritom iba 90 minút, takže podobné reakcie neveštia nič dobré. Režisérska dvojica Scott Beck a Bryan Woods vo filme nepredstavuje nič, čo by divák nevidel už stokrát pred tým, čo je vzhľadom na zasadenie škoda. Nie každý deň sa vidí, ako si osamelý lovec s futuristickými zbraňami zmeria sily s dinosaurmi.

Recenzenti síce chvália výkon Adama Drivera, ani jeho charizma však nedokáže sci-fi novinku vytrhnúť z vôd priemernosti. Sklamaní môžu zostať aj diváci, ktorí sú pripravení len na akčnú jednohubku, keďže akcia podľa všetkého tiež nie je na vysokej úrovni a zaostáva aj po stránke špeciálnych efektov.

Tu sa pravdepodobne prejavuje rozpočet filmu, ktorý predstavuje 45-miliónov, čo je vzhľadom na sci-fi žáner skutočne skromné číslo. Objavujú sa aj pozitívne reakcie, aj tie však očakávania držia na uzde a hovoria len o „stráviteľnej“ zábave, na ktorú divák zabudne pár hodín po opustení kinosály.

Fanúšikovia po premiére možno budú mať iný názor. Nebolo by to prvýkrát, čo kritici film v recenziách rozdupali, no fanúšikovia ho podržali. Stačí sa pozrieť napríklad na gigantický úspech oboch filmov Venom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP