Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Po nútenej pandemickej prestávke filmové štúdiá dobiehajú staré resty a plánujú predstaviť hromadu akčných blockbusterov hodných veľkého plátna. Už čoskoro v kinách štartuje pre mnohých najočakávanejší akčný film roka – John Wick: Kapitola 4, ktorý krátko pred premiérou sprevádzajú nadšené ohlasy kritikov.

John Wick však zďaleka nie je jediný, ktorý sa v kinosálach postará o skvelú popcornovú zábavu. Premiéru chystajú pokračovania úspešných akčných sérií, tak aj menej známe filmové novinky, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Adrenalín do obývačiek navyše prinesú viaceré novinky od streamovacích služieb na čele s Netflixom, ktorým rovnako nechýba megalomanský rozpočet a skvelé obsadenie. Tu je top 12 najočakávanejších akčných filmov tohto roka.

65

Kedy: 16. marec

Kde: kino

V marci bude akcii v kinách síce neohrozene kraľovať John Wick, ešte pred tým sa však zbrane chopí dvojnásobný držiteľ Oscara Adam Driver v sci-fi novinke 65, ktorý si zastrieľa na dinosaurov. Zrak v tomto prípade neklame, v centre príbehu totiž stojí vesmírny pilot, ktorý po pristátí na neznámej planéte zistí, že sa nachádza na Zemi pred 65 miliónmi rokov.

Spoločne s jedinou preživšou, dievčaťom Koa, má vesmírny cestovateľ jediný pokus na záchranu, nebude to však jednoduché – v ceste mu totiž stoja prehistorickí predátori v podobe dinosaurov. Nech už dej vyznieva akokoľvek gýčovo, trailery nás utvrdili v jednom – 65 je film, o ktorom sme ani len netušili, že ho chceme vidieť. Skombinovať futuristický arzenál v boji proti dinosaurom je prvoplánové a geniálne zároveň.

Vo veľkom preto bude na samotnej kvalite filmu, ktorá by však mohla byť na vysokej úrovni. Nielen kvôli Adamovi Driverovi v hlavnej úlohe, ale tiež vďaka režisérskej a scenáristickej účasti dvojice Scott Beck a Bryan Woods, ktorá sa postarala o vydarené sci-fi Tiché miesto.

Ghosted

Dátum premiéry: 21. apríl

Kde: Apple TV+

Pán a pani Smithovci od Apple TV+? Akčná komédia Ghosted tak rozhodne pôsobí. Príbeh sa zameria na chlapíka Colea, ktorý stretne ženu svojich snov Sadie a ide s ňou na rande. Cole sa do Sadie okamžite zamiluje, problémom však je, že vysnívaná polovička jeho správy a volania ignoruje. Cole teda sadá do lietadla a ide svoju lásku prekvapiť do Londýna, kde však zisťuje znepokojivú skutočnosť – Sadie je v skutočnosti tajnou agentkou, ktorej po krku ide nebezpečná organizácia.

Ghosted po nedávno vydanej prvej upútavke sľubuje pohodovú, aj keď ľahko predvídateľnú komédiu, ktorá zaujme predovšetkým atraktívnou dvojicou ústredných postáv. Colea vo filme stvárni Chris Evans, zatiaľ čo agentku CIA Sadie kubánska kráska Ana de Armas. Zaujať môže aj hlavný zloduch, ktorým bude Andrian Brody.

Od Ghosted v lepšom prípade očakávame sympatickú a dobre stráviteľnú jednohubku, v horšom prípade rýchlo zabudnuteľný chaos postavený na zvučných hereckých menách. Vo veľkom to bude záležať aj na režisérovi Dexterovi Fletcherovi, ktorý o sebe zatiaľ dal vedieť skôr priemernými komédiami a rozprávkami ako Konečná či Sherlock Gnomes.

Fast X

Dátum premiéry: 18. máj

Kde: kino/neskôr SkyShowtime

Pri sérii Rýchlo a zbesilo sme si zvykli pred návštevou kina nechať mozog doma, posledný deviaty diel však už zašiel priďaleko aj na tieto štandardy a priniesol stupídnu a vo všetkých smeroch prepálenú akciu. Desiaty film teda má čo naprávať, v nelichotivej pozícii sa tu ocitol režisér Louis Leterrier, ktorý naskočil na rozbehnutý vlak a prebral oťaže po nečakanom odchode Justina Lina, dlhoročného režiséra série.

Dôvody Linovho odchodu od Rýchlo a zbesilo síce neboli konkretizované, Hollywood Reporter však informuje o výrazných nezhodách medzi režisérom a hercom Vin Dieselom, ktorý má údajne výrazne zasahovať do scenára aj podoby akčných pasáží.

Herecké nezhody s Vin Dieselom mal v minulosti aj hollywoodsky svalovec Dwayne „The Rock“ Johnson, ktorý sa do desiateho dielu s určitosťou nevráti. Prídu naopak všetci hlavní protagonisti z predchádzajúcich dielov, vrátane herečky Gal Gadot, ktorá potvrdila prekvapivý návrat svojej postavy.

Hlavného záporáka v Rýchlo a zbesilo 10 stvárni Jason Momoa, film sa teda bude hemžiť hviezdnymi hereckými menami. Rýchlo a zbesilo 10 je finálnym filmom série, bude však rozdelený na dve časti. Nový režisér Louis Leterrier sľubuje, že nový diel sa oproti predchodcovi bude držať viac pri zemi, masívny 350 miliónový rozpočet a prvý trailer k filmu však hovoria niečo iné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú