Najpopulárnejší výrobca dronov na svete, spoločnosť DJI, opäť posúva hranice. Čerstvo predstavený DJI Mini 2 sa chváli parametrami, ktoré nás oslobodia od povolení a dovolia lietať na naozaj veľké vzdialenosti.

Dôvod, prečo DJI dôsledne upozorňuje, že novinka DJI Mini 2 sa váhou vošla pod 249 gramov, je legislatíva. Takto ťažký dron je totiž v kategórií hobby, pre ktorú neplatia až také prísne pravidlá. Napríklad, je to jedna z dvoch kategórií, v ktorých je povolené používať automatické režimy ako follow me.

Čím však Mini 2 zaujme skutočne „na prvú“, je čas, aký dokáže vo vzduchu stráviť na jedno nabitie a vzdialenosť, na ktorú dokáže odletieť od vzletového miesta bez toho, aby sa prerušilo spojenie s ovládaním alebo prenos videosignálu.

DJI uvádza, že pri konštantnej rýchlosti 27 km/h a bezvetrí dokážeme s DJI Mini 2 lietať až 31 minút na jedno nabitie batérie. Ide o skutočne laboratórne podmienky, takže skutočný čas letu bude o 5 až 8 minút kratší, no stále ide fantastický výsledok vzhľadom na to, ako malý a ľahký je dron.

DJI Mini 2 zvládne silnejší vietor aj prenos videa na kilometrové vzdialenosti

Mini 2 by mal podľa výrobcu odolať vetru do piatej úrovne, ktorá je klasifikovaná ako mierny vánok, v ktorom sa už pohnú vetvičky stromov, zdvíha sa prach a poletujú papiere.

Vďaka vylepšenej technológií OcuSync 2.0 zvládne preniesť video v HD kvalite až na vzdialenosť 10 kilometrov a zároveň dokáže technológia takmer eliminovať ruchy signálu, teda na pripojenom displeji uvidíš počas letu všetko bez prerušení.

dji mini 2
DJI

Dron ponúka dnes už štandardné 4K rozlíšenie s 30 fps, 12 MPx kameru a stabilizáciu v troch smeroch. Tieto údaje nikoho zo stoličky nezdvihnú, no ak sa vrátime k tomu, ako malý dron je, sú to skutočne luxusné parametre. Zaujímavo znie 4-násobné priblíženie, DJI však nespresnilo, či ide o digitálne, alebo optické priblíženie.

Superširoké zábery, panoráma, ale aj sférická panoráma pre kreatívnych

Milovníkov efektov potešia automatické režimy lietania, kedy od teba dron odletí, odletí po špirálovej trajektórií, vyletí kolmo hore, bude okolo teba lietať alebo bude letom simulovať let bumerangu. Superširoký záber, 180-stupňová panoráma alebo sférická panoráma sú ďalšie možnosti vylepšenia záberov.

Nenechaj si ujsť
DJI unikla najväčšia inovácia nového stabilizátora pre smartfóny. Pozri si video, ako funguje

DJI citom pre dizajn a doplnky v mnohých smeroch pripomína Apple. Mini 2 preto prichádza s nabíjacou základňou v tvare kupoly, ktorú si pokojne môžeš vystaviť aj v obývačke, aby plnila funkciu moderného dizajnového doplnku.

Na oficiálnej stránke výrobcu je DJI Mini už dostupný s odporúčanou maloobchodnou cenou 459 €. Tá sa môže meniť podľa lokálnych daní a poplatkov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú