Jeden z najznámejších producentov dronov na svete sa rozhodol ukázať nové modely, ktoré sú priamymi nástupcami pre Mavic Pro. Dvojici modelov Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom doprialo DJI prémiovejšie vlastnosti, ktoré sa však vo výsledku odrážajú aj na vyššej cenovke.

Čínske DJI sa vo svete preslávilo svojimi skvelými dronmi, z ktorých ponúka rôzne vybavené modely. Svoju ponuku spoločnosť prispôsobila aj potrebám profesionálov, ktorým ponúka riešenia pre natáčanie špičkových záberov. Rovnako si jej drony obľúbili aj bežní zákazníci, ktorí budú môcť odteraz pracovať s ešte dokonalejšími dronmi z radu Mavic. DJI totiž predstavilo modely Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom, ktoré do vienka dostali vlastnosti, za aké sa nemusia hanbiť ani drahšie drony. Výsledkom sú tak novinky, za ktoré si síce výrobca pýta o čosi viac, no splnia aj požiadavky náročných zákazníkov.

Mavic 2 Pro sa doťahuje na drahšie drony

Prvý z novej dvojice, DJI Mavic 2 Pro, so sebou prináša väčší obrazový CMOS senzor s uhlopriečkou až 1″ a rozlíšením 20 MPx. Ide však o rovnaký snímač, s akými sa môžeme stretnúť v o čosi drahšom drone DJI Phantom 4 Pro. Túto výbavu nesie Mavic 2 Pro uloženú v kamere s nápisom Hasselblad, čo naznačuje vylepšenia v celkovej kvalite obrazu. Mnohí nezvyknú svoje kamery označovať inými značkami. DJI ale pred časom kúpilo v spoločnosti Hasselblad väčšinový podiel a teraz využilo potenciál jej produktov, aby vylepšilo tie svoje.

V modeli Mavic 2 Pro však nájdeme aj variabilnú clonu, ktorej hodnota sa môže meniť od f/2.8 až do f/11. S takýmto rozsahom clony bude môcť dron vytvárať perfektné zábery ako cez deň, tak aj v noci. Pre vylepšenie celkovej kvality snímaných scenérií vložili inžinieri do tejto novinky aj 10-bitový profesionálny farebný režim Dlog-M. Ten umožní jednoduchšie editovanie už natočených videí, ktoré je tiež možné zachytiť aj v 4K HDR kvalite.

Druhý z dvojice ponúka až 48 MPx rozlíšenie

Súrodenec Mavicu 2 Pro sa však svojimi vlastnosťami upriamuje na všestrannosť. Objektív jeho kamery si osvojil menší 1/2,3″ snímač. S ním však dokáže využiť 2-násobný optický zoom a natáčať videá pri 24 mm až 48 mm zábere obrazu, ktorý je vhodný pre zábery z perspektívy. S menším snímačom prišlo aj menšie 12 MPx rozlíšenie, ktoré však DJI softvérom zvýšilo až na 48 MPx. Tento trik dosiahol výrobca vytvorením 9 fotografií, ktoré po spojení vytvoria jednu, no kvalitnejšiu snímku. Špecialitou tohto modelu je tiež „Dolly Zoom“, ktorým dokáže používateľ napodobniť techniku využívanú profesionálmi.

Nenechaj si ujsť
Oficiálne potvrdené: Nad povrchom Marsu bude lietať špičkový dron

Vo výbave DJI Mavic 2 Zoom a DJI Mavic 2 Pro je tiež natáčanie hyper časových slučiek, teda zrýchlených časozberných videí priamo z kamery. Výrobca však vylepšil aj sledovanie objektu, s ktorým dokážu nové drony ešte spoľahlivejšie odviesť časť práce miesto používateľa. Zabudované 8 GB interné úložisko dokáže rýchlo ukladať 4K zábery rýchlosťou 100 MB/s u oboch týchto kúskov. Komu sa bude táto pamäť máliť, môže ju vylepšiť pomocou microSD karty.

Maximálna rýchlosť týchto nových zástupcov série Mavic je až 72 km/h, pričom výrazne tichšie zvládnu letieť 31 minút. DJI do ich konštrukcie zabudovalo 10 senzorov pre ochranu pred nárazmi vo všetkých smeroch a 3-osovú stabilizáciu pre perfektné zábery. S novou funkciou OcuSync 2.0 si každý užije aj priamy prenos z kamery týchto dronov vo FullHD kvalite do smartfónu na vzdialenosť až 8 km.

Lepšia výbava si pýta svoju daň

Skvelé vlastnosti nových nástupcov pre DJI Mavic Pro ho predčili v mnohých smeroch. To rovnako platí aj u výslednej ceny. Spoločnosť si za model Mavic 2 Pro pýta 1 449 €. Druhý z dvojice, Mavic 2 Zoom, vyjde zákazníka na 1 249 €. V oboch prípadoch si však môže záujemca obstarať drony so setom DJI Goggles RE. Takáto kombinácia ho bude stáť u modelu Mavic 2 Zoom 1 748 €. Za model Mavic 2 Pro s týmto setom zaplatí až 1 948 €. Po predstavení neboli zavedené žiadne predobjednávky a zákazníci majú možnosť si tieto novinky kúpiť už teraz na oficiálnej stránke DJI.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP