Čínsky výrobca už oficiálne oznámil predstavenie svojej najnovšej vlajkovej lode, ktorá má podľa doterajších informácií priniesť vzadu až trojicu fotoaparátov. Jej lacnejšia verzia však bude o jeden objektív ochudobnená a navyše bude pripomínať výročný model od Apple. Huawei by totiž mohol Lite verzii modelu P20 dodať podobu iPhonu X so známym výrezom a vertikálne orientovaným duálnym fotoaparát.

Oficiálna premiéra dlho očakávanej P20-ky od spoločnosti Huawei sa bude konať 27. marca v Paríži. Súčasne s prémiovou verziou a modelom „Plus” má byť odhalený aj Huawei P20 Lite, ktorý bude lacnejšou alternatívou spadajúcou do strednej triedy smartfónov. V tomto segmente sme si už zvykli, že nové modely prinášajú neraz veľmi prekvapivú výbavu, ktorá uspokojí aj vysoké nároky. Inak by tomu nemalo byť aj v prípade Lite varianty modelu P20, ktorá dostane skvelú výbavu, ale najmä veľmi nápadný dizajn.

Kde sme len ten dizajn videli…

Huawei totiž pri návrhu stavil na podobu výročného iPhonu X, ktorý sa svetu ukázal ešte v septembri minulého roka. Tak, ako tento smartfón od Apple, aj Huawei P20 Lite môže disponovať duálnym fotoaparátom s vertikálne umiestnenými objektívmi. Pod nimi by sa mala ešte nachádzať LED dióda. V porovnaní s novou „desiatkou“ ale dostane tento kúsok z Číny aj snímač odtlačkov prstov.

Nenechaj si ujsť
Huawei chystá monštrum. Ďalšia vlajková loď má mať nevídaný počet fotoaparátov aj ikonický prvok z iPhone X

Prednú časť zasa môže na veľkej ploche pokrývať obrazovka takmer bez rámikov. V jej strednej hornej časti však nájdeme ďalší prvok, ktorý je doménou iPhonu X. Práve tieto vlastnosti zobrazuje najnovšie video s návrhom CAD modelu Huawei P20 Lite. Výrez obrazovky sa ale svojou veľkosťou zaradí niekam medzi ten v Essential Phone a verziou od Apple. Napriek tejto veľkosti v sebe bude skrývať novú technológiu rozpoznávania tváre. S touto novinkou Huawei plánuje tromfnúť Face ID s TrueDepth kamerou.

Takéto prepracované biometrické zabezpečenie by však malo byť doménou drahšieho modelu P20 a Lite verzia si teda zrejme vystačí aj s 2D skenovaním tváre. Tú využíva na odomykanie svojich smartfónov aj Samsung či OnePlus, no kontroverzná ostáva bezpečnosť takejto technológie. Pokiaľ chce Huawei skutočne prekonať Apple, bude sa musieť poriadne posnažiť. Privítal by si nový Huawei P20 Lite v takejto podobe?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom