Keď čínsky výrobca smartfónov OnePlus vydal oficiálnu ukážku dizajnu pripravovaného OnePlus 5, veľa fanúšikov si všimlo podobnosť práve s iPhonom 7 Plus. Spoluzakladateľ spoločnosti, Carl Pei, sa k tomu vyjadril na svojom Twitteri s odkazom, že tieto špekulácie prestanú, len čo smartfón oficiálne predstaví verejnosti.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Predstavenie je už za dverami. Neustále sú vypúšťané rôzne fotografie, ktoré sú údajne vytvorené pomocou duálneho fotoaparátu na zadnej strane smartfónu. Celkovo môžeme povedať, že spoločnosť si z toho nerobí ťažkú hlavu a veľmi to nerieši. Zdá sa, že naopak sleduje, ako na to ľudia reagujú. Rovnako to je aj pri dizajne smartfónu, ktorý sa nedávno dostal na verejnosť. Ten si vyslúžil množstvo kritiky, pretože sa nápadne podobá na iPhone 7 Plus. Nakoniec sme sa dočkali aj vyjadrenia od vedenia spoločnosti, kde spoluzakladateľ Carl Pei píše, že rovnaká situácia bola aj pri predstavení OnePlus 3, no všetko sa zmenilo, keď sa zariadenie dostalo ku svojím majiteľom.


Nenechaj si ujsť
Toto fanúšikov OnePlus nepoteší. OnePlus 5 sa bude predávať cez najviac kritizovaný predajný systém

Zároveň dodal, že história sa bude opakovať, len čo ľudia uvidia OnePlus 5 v skutočnosti. Pred začatím predaja OnePlus 3, ľudia kritizovali jeho dizajn kvôli tomu, že vyzerá ako hybrid Galaxy S6 a HTC 10. Hoc sa trochu na ne podobal, stále mal svoje vlastné špecifické prvky, vďaka ktorým ho bolo jednoduché rozoznať. Vyššie uvedené obrázky však jasne ukazujú, že dizajn a umiestnenie zadného duálneho fotoaparátu je veľmi podobné. Dokonca aj pozícia LED blesku a mikrofónu pripomína iPhone 7 Plus. Nechajme sa prekvapiť už o 5 dní, kedy bude OnePlus 5 predstavený. Myslíš si, že kritika okolo dizajnu ustúpi po tom, čo sa zariadenie dostane do prevádzky? Napíš nám dole do komentára.

oneplus 5
zdroj fotografie: Screenshot / YouTube /Reviews4all, OnePlus

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
50%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
13%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
  • Patrik

    Plné ústa rečí, tak ako keď sľuboval jednu vlajkovú loď za rok a o mesiac nato „Hello World, i am OP3T“. A ďalšia vec, ani ma neprekvapí keď sa bude história opakovať za nejaký čas a oznámia, že OnePlus 3 už nemôžu podporovať softvérovými aktualizáciami ako to urobili s OP2..

  • martin

    Mne osobne sa napriklad dizajn a spracovanie iPhonov 7 paci a hned by som OP5 bral, keby nebol take padlo 5,5 palcove. Chcelo by to nastupcu OPX v tomto dizajne.

  • peterpan

    Inak predaj cez tie pozvánky to bola kačica a blbosť jak hrom(ten blud už poprel aj samotný Oneplus) neviem prečo tu ešte vôbec dávate odkaz na ten nepravdivý článok ,prosím ak môžte dajte to preč aby ste nezavádzali čitateľov díki ;-)