Keď čínsky výrobca smartfónov OnePlus vydal oficiálnu ukážku dizajnu pripravovaného OnePlus 5, veľa fanúšikov si všimlo podobnosť práve s iPhonom 7 Plus. Spoluzakladateľ spoločnosti, Carl Pei, sa k tomu vyjadril na svojom Twitteri s odkazom, že tieto špekulácie prestanú, len čo smartfón oficiálne predstaví verejnosti.

Predstavenie je už za dverami. Neustále sú vypúšťané rôzne fotografie, ktoré sú údajne vytvorené pomocou duálneho fotoaparátu na zadnej strane smartfónu. Celkovo môžeme povedať, že spoločnosť si z toho nerobí ťažkú hlavu a veľmi to nerieši. Zdá sa, že naopak sleduje, ako na to ľudia reagujú. Rovnako to je aj pri dizajne smartfónu, ktorý sa nedávno dostal na verejnosť. Ten si vyslúžil množstvo kritiky, pretože sa nápadne podobá na iPhone 7 Plus. Nakoniec sme sa dočkali aj vyjadrenia od vedenia spoločnosti, kde spoluzakladateľ Carl Pei píše, že rovnaká situácia bola aj pri predstavení OnePlus 3, no všetko sa zmenilo, keď sa zariadenie dostalo ku svojím majiteľom.


Nenechaj si ujsť
Toto fanúšikov OnePlus nepoteší. OnePlus 5 sa bude predávať cez najviac kritizovaný predajný systém

Zároveň dodal, že história sa bude opakovať, len čo ľudia uvidia OnePlus 5 v skutočnosti. Pred začatím predaja OnePlus 3, ľudia kritizovali jeho dizajn kvôli tomu, že vyzerá ako hybrid Galaxy S6 a HTC 10. Hoc sa trochu na ne podobal, stále mal svoje vlastné špecifické prvky, vďaka ktorým ho bolo jednoduché rozoznať. Vyššie uvedené obrázky však jasne ukazujú, že dizajn a umiestnenie zadného duálneho fotoaparátu je veľmi podobné. Dokonca aj pozícia LED blesku a mikrofónu pripomína iPhone 7 Plus. Nechajme sa prekvapiť už o 5 dní, kedy bude OnePlus 5 predstavený. Myslíš si, že kritika okolo dizajnu ustúpi po tom, čo sa zariadenie dostane do prevádzky? Napíš nám dole do komentára.

oneplus 5
zdroj fotografie: Screenshot / YouTube /Reviews4all, OnePlus

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú