Jeden z najlepších akčno-špionážnych kúskov od Netflixu bude nečakane pokračovať. Tvorcovia izraelského hitu Fauda potvrdili práce na novej piatej sérii, a to aj napriek tomu, že seriál sa považoval za ukončený, informuje Deadline.

Veľký dôvod na radosť

Fauda, čo v arabčine znamená chaos, sa na Netflixe zatiaľ dočkal štvorice skvelých sérií, pričom každej z nich sa dostalo vynikajúceho prijatia ako od divákov, tak aj od kritikov. Tvorcovia z mediálnej skupiny Yes naznačovali, že Fauda skončí práve štvrtou sériou, ktorú Netflix odvysielal v januári tohto roka a vyvrcholenie príbehov viacerých obľúbených postáv tomu rozhodne nahrávalo.

Vo vyjadreniach sa neskôr skloňoval definitívny koniec v podobe celovečerného filmu, nakoniec však riaditeľ Yes Ilan Sigal potvrdil prekvapujúcu správu – Fauda bude pokračovať celkom novou sériou. Člen tímu izraelských špeciálnych jednotiek Doron sa tak po boku svojich priateľov vráti do akcie najmenej v jednom ďalšom dobrodružstve.

Vychádzajú z vlastných skúseností

Fauda sleduje izraelsko-palestínsky konflikt očami kontrarozviedky, ktorá musí reagovať na teroristické hrozby a neraz čelí zložitým morálnym dilemam. Tvorcovia Avi Issacharoff a Lior Raz nerobia z hlavných postáv hrdinov, ale rovnako tak z ich nepriateľov nerobia len bezduchých teroristov, ktorých treba zlikvidovať.

Fauda si divácke srdcia získala aj vierohodným podaním príbehu očami oboch strán a ukazuje, že každá akcia vyvoláva reakciu. Seriál udalosti zbytočne nedramatizuje a ukazuje život na izraelsko-palestínskej hranici bez prikrášlení.

Autori svojemu príbehu dokonale rozumejú – Avi Issacharoff bol novinárom, ktorý sa roky venoval komplikovaným vzťahom medzi Izraelom a arabskými štátmi. Lior Raz, ktorý v seriáli hrá aj titulnú postavu, bol zasa členom izraelskej armády a na vlastnej koži pocítil nevraživosť medzi Palestínou a Izraelom, keď pri jednom z teroristických útokov dobodali jeho 18-ročnú priateľku.

Izraelský herec sa z udalosti dlho nevedel spamätať, nakoniec sa mu terapiou stalo práve nakrúcanie Fauda, do ktorého obaja autori zakomponovali viacero vlastných skúseností.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú