Druhá generácia smartfónov Pixel od Google patrí rozhodne k tomu najlepšiemu na trhu, avšak väčší z modelov sužujú nečakané problémy. Po tom, čo sa na displeji Pixel 2 XL objavili nedostatky s polarizačným filtrom, používatelia hlásia ďalšiu nepríjemnú chybu.

Najnovší problém sa opäť týka obrazovky, ktorá tentoraz pri odomykaní alebo zamykaní zariadenia viditeľne bliká. Vo väčšine prípadov sa u používateľov vyskytuje silné biele prebliknutie, no hlásené sú aj situácie, kedy je možné na moment pozorovať zelenú obrazovku. Malou útechou môže byť, že problém sa neobjavuje pri každom odomknutí/zamknutí Pixel 2 XL.

Univerzálne riešenie zatiaľ nie je

Preblikovanie displeja má však smartfón trápiť už dlhšie, no napriek početným aktualizáciám sa Google nedarí chybu opraviť. Podľa používateľov na problém nezaberá ani reštart zariadenia či obnovenie továrenských nastavení.

Nenechaj si ujsť
Problémy Google Pixel 2 XL sa rozširujú. Tentoraz je nedokonalý rovno displej

Čiastočným riešením má byť vypnutie zobrazenia notifikácií na uzamknutom displeji. Pokiaľ vlastníš Google Pixel 2 XL a doteraz si nepozoroval problém s blikaním, tvoje zariadenia by malo byť v poriadku. V opačnom prípade je vhodné kontaktovať predajcu, u ktorého si nakupoval.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú