To, čo tento rok v oblasti tržieb predvádza Disney, vo filmovej histórii nemá obdobu. Americká spoločnosť už má na konte päť miliardových zárezov a čoskoro sa dočká šiesteho. Frozen 2 je totiž ďalší obrovský hit, ktorý podľa Time prekonal hneď niekoľko rekordov. 

Po šiestich dlhých rokoch čakania sa fanúšikovia Elzy, Anny a bláznivého Olafa konečne dočkali pokračovania Ľadového kráľovstva, ktoré malo v kinách premiéru minulý víkend, a štart to bol skutočne veľkolepý. Frozen 2 je obrovským hitom, ktorý  počas otváracieho víkendu pokoril hneď niekoľko filmových rekordov.

Za úvodný víkend v kinách dokázal druhý diel Ľadového kráľovstva vo svete zarobiť neuveriteľných 350 miliónov dolárov, čo predstavuje najúspešnejší štart animovaného filmu v histórii. V Spojených štátoch a Kanade zároveň  ide o najúspešnejší debut animovaného filmu s premiérou mimo letnej sezóny, a rovnako najúspešnejší film Walt Disney Animation Studios, ktoré za rozprávkou stojí.

Vlak s tržbami Ľadového kráľovstva sa však iba rozbieha a miliardu má rozprávka viac menej istú. Film sa totiž bude vysielať aj počas vianočných sviatkov a deťúrence s rodičmi sa naň vo veľkom pohrnú počas celého decembra. Prvá časť z roku 2013 dokázala tvorcom zarobiť 1,28 miliardy, otvárací víkend a čísla pri pokračovaní naznačujú, že Ľadové kráľovstvo 2 svojho predchodcu prekoná.

Prečítaj si aj
Joker zaznamenal historický úspech a prekonal významné rekordy

Rekordy však neláme iba samotná rozprávka, ale tiež samotné štúdio Disney, ktoré tento rok podľa CNN predstavilo už päť miliardových filmov. Sú nimi Avengers (2,76 mld), Leví kráľ (1,34 mld), Kapitán Marvel (1,12 mld), Aladdin (1,03 mld) a posledný diel Toy Story 4, ktorý miliardovú métu pokoril iba nedávno.

Disney je tak prvým filmovým štúdiom, ktoré za jeden rok predstavilo 5 miliardových snímkov. Akoby to nebolo málo, miliardový klub sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozšíri aj o Ľadové kráľovstvo 2 a nový diel Star Wars, ktorý sa do kín dostane tesne pred Vianocami.

Tržby spoločnosti ešte pred premiérou Frozen 2 predstavovali 7,67 miliardy, čím Disney prekonalo svoj vlastný rekord z roku 2016.Na akom čísle sa spoločnosť tento rok zastaví sa neodvažujeme predvídať, jedno je však isté – Disney je momentálne monopolom na miliardové filmy a konkurenciu necháva ďaleko za sebou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom