Pred pár dňami sa konala konferencia BlizzCon 2018, na ktorej herné štúdio Blizzard predstavilo novú verziu mega úspešnej hry Diablo. Napriek bohatej hráčskej základni však štúdio musí čeliť vlne kritiky, ktorá vychádza z ich vlastných radov.

Dôvodom je predstavenie novej verzie Diablo, ktorá však bude dostupná len pre mobilné zariadenia. Napriek tomu, že nový diel Immortal vyzerá dobre a rozhodne sa je na čo tešiť, skalní fanúšikovia ostali sklamaní a na štúdio majú ťažké srdce. Všetci sa totiž tešili na predstavenie novej verzie pre počítače a konzoly, nakoľko posledný tretí diel vyšiel ešte v roku 2012 a odvtedy k hre vyšlo len niekoľko DLC rozšírení a na nový diel sa stále márne čaká.

Registrácie sú už spustené

Pravdepodobne sa však dostaví aj klasická verzia, no sú to len logicky vyplývajúce dohady a nie je známy ani približný dátum predstavenia. Hráči si tak zatiaľ budú musieť vystačiť s mobilnou verziou, na ktorá sa už spustili predregistrácie k beta verzii. Spraviť tak môžeš na oficiálnych stránkach spoločnosti Blizzard. Hra pritom bude dostupná pre obe verzie operačných systémov ako iOS, tak aj Android.

K hre zároveň vyšiel aj oficiálny trailer a hlavne pri ňom môžeš vidieť naštvanosť fanúšikov. K videu je množstvo negatívnych komentárov a má až 328 tisíc dislikeov, no len 11 tisíc páči sa mi to. Spoločnosť sa pritom snaží negatívne komentáre mazať, no veľmi sa jej to nedarí a rozhodne to nie je správny prístup k celej situácii.

Prečítaj si tiež
Na GTA 6 sa vopred netešme. Jeden z tvorcov hry ozrejmil, aký problém bráni k napísaniu scenára

Vydanie mobilnej verzie je pritom logickým krokom. Hranie na smartfónoch zažíva boom a je to zdrojom obrovských príjmov. Nie je sa preto čomu čudovať, že sa predstavujú rôzne mobilné adaptácie ako PUBG, Fortnite či Diablo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom