banner-mi-notebook-air-13
Novinka od spoločnosti Dell v podobe konvertibilného notebooku sa na krátku chvíľu objavila priamo na oficiálne stránke výrobcu, z ktorej bola neskôr stiahnutá. Zrejme tým chcela spoločnosť naznačiť a navnadiť fanúšikov na novú verziu populárneho Dell XPS 13, ktorý bol už oficiálne predstavený.

Keď Dell v roku 2015 predstavil svoj nový notebook Dell XPS 13, všetkých ohúril dizajnom i výbavou. Po necelých dvoch rokoch sme sa dočkali upgradovanej verzie tohto špičkového notebooku, ktorá prináša niekoľko vylepšení. Staré známe XPS-ko bolo teraz prerobené na plnohodnotný hybridný 2-in-1 notebook, ktorý si stále zachováva inovatívny InfinityEdge displej s len 5,2 mm širokými bočnými rámikmi. Práve vďaka úzkym rámikom ide o jeden z najkompaktnejších 2-in-1 notebookov na svete, keďže aj napriek 13″ obrazovke sú jeho celkové rozmery na úrovni 11-palcových laptopov.

dell-xps-13-2-in-1
foto: TheVerge

Zobraziť slovenskú cenu Dell XPS 13

Hlavnou zmenou novinky oproti predchodcovi je možnosť pretočenia displeja smerom k spodnej strane notebooku, podobne ako to má vyriešené Lenovo v sérii notebookov Yoga. Nižšia hmotnosť, tenkosť a konvertibilita vytvárajú z nového Dell XPS 13 perfektný prenosný počítač, ktorý je zároveň možné použiť aj ako tablet. Výkon novej XPS 13-tky zabezpečujú najnovšie Kaby Lake Intel Core i5 a i7 čipsety, no nejde o klasické Core i procesory, ktoré poznáš. Intel totižto novú radu Core M procesorov premenoval práve na Core i procesory, čím celú situáciu pre potenciálnych záujemcov len zhoršil. Snáď jedinou výhodou týchto procesorov je, že k chladeniu nepotrebujú žiadne vetráky, s čím však priamo úmerne súvisí aj ich celkový výkon. Úspornejšie procesory sa podpísali aj pod lepšiu výdrž novinky, ktorú výrobca udáva na výborných 15 hodín pri FullHD verzii. K dispozícii bude aj verzia s QuadHD rozlíšením, ktorej výdrž bude o pár hodín nižšia.

dell-xps-13-2-in-1_5
foto: TheVerge

Dell XPS 13 2-in-1 bude k dispozícii vo verziách so 4 GB, 8 GB a 16 GB RAM pamäťami, SSD úložiskom s kapacitou 128 GB, 256 GB a 521 GB. Novinka je vybavená aj integrovanou Intel HD 615 grafikou, Waves MaxxAudio® Pro stereo reproduktormi či Windowsom 10. Keďže konštrukcia notebooku je teraz ešte tenšia, Dell svoje nové XPS-ko osadilo len dvomi USB Type-C konektormi, pričom jeden z nich prichádza s podporou Thunderbolt 3. Výrobca však myslí na svojich užívateľov a do balenia pridáva aj redukciu z USB Type-C na klasická USB typu A. Z konektivity tu máme ešte slot pre microSD karty a 3,5 mm audio jack. Dell do najnovšieho modelu zakomponoval aj snímač odtlačkov prstov.

Dell XPS 13 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

dell-xps-13-2-in-1_2
foto: TheVerge

Americký gigant začne s predajom najnovšie predstaveného notebooku koncom tohto mesiaca. Štartovacia cena bola stanovená na 999 amerických dolárov, čo je približne 955 €. Najvybavenejšia verzia nového Dell XPS 13 2-in-1 ťa vyjde na 1399 dolárov, teda 1340 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP