Tolkienova Stredozem už čoskoro ožije v najambicióznejšom seriáli našej doby, Pán prsteňov: Prstene moci. Stojí za ním Amazon, ktorý do nakrúcania prvej série vrazil astronomických 400 miliónov dolárov.

Portál IGN teraz odhaľuje podobizeň hlavných nepriateľov – Orkov, s ktorými si seriáloví protagonisti zmerajú sily. Nečakaj však typických nepriateľov známych z filmovej trilógie Petra Jacksona.

Ešte skôr, ako filmy

Dej seriálu sa odohráva stovky rokov pred udalosťami filmov, čomu tvorcovia seriálu prispôsobujú aj vzhľad. Orkovia budú po novom pôsobiť mladšie a agilnejšie a veľký dôraz bude patriť aj ich zdeformovanému vzhľadu.

 

Pri jeho tvorbe sa podľa výkonnej producentky Lindsey Weber dbalo predovšetkým na praktické efekty a počítačové technológie chceli tvorcovia udržať na minime.

Od začiatku sme sa rozhodli, že sa pokúsime urobiť z toho veľmi skutočnú show. Preto sme sa pokúsili použiť skutočnú protetiku a minimalizovať vizuálne efekty. Existujú stovky produkcií, ktoré sú náročné na vizuálne efekty a je vidieť, že ľudské oko je stále lepšie vie lepšie rozoznať, čo je skutočné a čo nie.“

 

Absolútnou novinkou bude, že v seriáli uvidíme aj ženské verzie Orkov. Tvorcovia ich síce detailne nepribližujú, v rozhovore sa však menovite spomenuli.

Štartuje už túto jeseň

O deji pripravovaného seriálu sa príliš veľa nevie, s určitosťou však vieme povedať, že seriál bude zasadený do tzv. Druhého veku Stredozeme, v ktorom boli ukuté Prstene moci, Sauronova sila narástla a Temný pán rozložil najmocnejšiu ríšu Númenoru.

Aj keď Druhý vek v knižnom univerze J.R.R. Tolkiena trvá až 3 441 rokov, tvorcovia pre potreby seriálu upravia časovú os tak, aby sa odohrávala v podstatne kratšom časovom období. Dôvod je jednoduchý – nechcú meniť hlavné postavy v každej novej sérii.

Showrunneri Patrick McKay a J. D. Payne zároveň naznačili, že chcú pokryť všetky dôležité udalosti Druhého veku, ktorý sa začína porážkou Temného pán Morgotha a končí vojnou Poslednej aliancie pri Hore osudu proti Morgothovmu učňovi Sauronovi. Táto udalosť bola predstavená na začiatku trilógie Petra Jacksona.

Youtube / Amazon

Druhý vek je v Tolkienovom univerze plný kľúčových udalostí, autor ich však zďaleka neopisoval tak detailne, ako napríklad Tretí vek z Pána prsteňov, čo tvorcom seriálu otvára priestor na zapojenie vlastnej fantázie a vlastnú interpretáciu.

Uvidíme aj mladé verzie ikonických postáv Jacksonovej trilógie, aj keď v inom hereckom podaní. Tešiť sa tak môžeš napríklad na Galadriel, ktorá Elfov varovala pred ľstivým Sauronom, ako i Elronda, ktorý s vojskami Temného pána viedol niekoľko bitiek.

Jednotlivým postavám, ako aj udalostiam Druhého veku Tolkienovho univerza, sa detailne venuje v samostatnom článku. Premiéra Pán prsteňov: Prstene moci je naplánovaná na 2. septembra exkluzívne na platforme Amazon Prime Video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP