To, o čom sa špekulovalo dávnejšie, sa práve definitívne potvrdilo. Americký herec Anthony Mackie, známy predovšetkým ako supehrdina Falcon z populárneho filmového univerza MCU, zavesí krídla na klinec a stane sa z neho nový Kapitán Amerika.

Ako informuje portál Comingsoon, Mackie si v týchto dňoch podal ruky so zástupcami Marvel Studios a spoločne sa púšťajú do nakrúcania štvrtého dielu Kapitán Amerika. Známeho superhrdinu doposiaľ vo filmoch stvárňoval herec Chris Evans, toho však v pripravovanom filme s istotou neuvidíme a ikonický štít po ňom preberie Anthony Mackie.

Film bude naplno rešpektovať udalosti úspešnej seriálovej minisérie The Falcon and the Winter Soldier, ktorá mala na Disney+ premiéru v marci tohto roka a stretla sa s veľkým diváckym záujmom i pozitívnymi ohlasmi.

moviestills.db

Na konci poslednej epizódy si po nezvestnom Stevovi Rogersovi a prechádzajúcom nositeľovi guľatý štít do rúk vezme práve Anthony Mackie alias Sam Wilson, čím tvorcovia jasne naznačili, kto sa stane novým Kapitánom Amerika.

Známa zostava

Mackie si spoluprácu zo seriálu zopakuje s viacerými z jeho tvorcov. O scenár k filmu sa postará Malcolm Spellman, showrunner Falcon and the Winter Soldier, ktorý sa do písania filmu pustil hneď po skončení prác na seriáli. Na režisérske kreslo sa posadí Kari Skogland, ktorá odkormidlovala aj zmienenú minisériu, na kľúčových miestach teda pôjde všetko po starom.

Projekt je stále iba na svojom začiatku, nie je preto jasné, na kedy tvorcovia cielia premiéru. Rovnako nevieme, či sa vo filme po Mackieho boku objaví jeho herecký parťák Sebastian Stan, ktorý v MCU stvárnil postavu Jamesa „Buckyho“ Barnesa, známeho tiež ako Zimného vojaka.

Marvel

Pripravovaný film s Mackiem zároveň nemusí byť jediným projektom so zameraním na Kapitána Ameriku. Deadline napríklad upozorňuje, že v hre je stále aj štvrté pokračovanie s pôvodným predstaviteľom Chrisom Evansom, pričom dva filmy by spolu nemali súvisieť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú