Zábavný konglomerát Disney momentálne so svojimi vlajkovými loďami v podobe komiksoviek Marvelu a sci-fi klasiky Star Wars zažíva protichodné obdobie. Kým superhrdinské univerzum sa trápi a trpí nejednoznačnou víziou, značka Star Wars je po nepresvedčivom období posledných filmov na vzostupe, za čo Disney vo veľkom vďačí Mandaloriánovi aj fenomenálnemu Andorovi.

Práve obrovský úspech Mandaloriána vydláždil cestu ku vzniku spoločného univerza Mandoverse, v ktorom sa odohráva The Book of Boba Fett a najnovšie tiež horúco očakávaný seriálový prírastok Ahsoka.

Nezameniteľná bojovníčka s dvoma svetelnými mečmi sa nakrátko objavila v oboch zmienených seriáloch, jej rola v univerze Star Wars je však ďaleko bohatšia a Ahsoka sa vďaka tvrdohlavosti, odvahe i vlastnej rozpoltenosti právom stala diváckou favoritkou.

Ahsoka sa až na výnimku epizódy Mandaloriánovi a krátkeho výstupu v Book of Boba Fett pritom neobjavila v žiadnom hranom filme ani seriáli Star Wars. Jej postava je detailne predstavená v dvojici animovaných počinov Klonové vojny a Rebeli, o ktoré sa postaral Dave Filoni.

Disney

Práve Filoni v spolupráci s Jonom Favreauom, tvorcom Mandaloriána, teraz predstavujú 8-dielnu sériu zameranú na jednu z najobľúbenejších postáv celého univerza. S náročnou úlohou sa obaja tvorcovia popasovali až s nevídanou ľahkosťou a úvodná dvojica epizód, ktoré sme videli v predstihu, naznačuje jedno – Disney má po Andorovi zarobené na ďalší skvelý seriál.

Famózny štart s jedným veľkým „ale“
Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú