Nová generácia úspešnej vlajkovej lodi Mi4 bude opäť patriť medzi svetovú špičku. Tento rok Xiaomi plánuje predstaviť dva nové top modely, Mi5 a Mi5 Plus, ktoré opäť zaujmú široké spektrum zákazníkov.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Špecifikácie, ktoré sa dostali na verejnosť, naznačujú v prípade Mi5 to najlepšie, čo je momentálne dostupné na trhu. Xiaomi Mi5 ponúkne 5,2-palcový displej s QuadHD rozlíšením. O výkon sa bude starať problémami zmietaný procesor Snapdragon 810 vo vylepšenej verzii. Zadnej strane bude dominovať nový 16 MPx snímač s podporou nahrávania 4K videa. Zaujímavým aspektom je predný fotoaparát, ktorý by mal mať 13 MPx. Pod zadným krytom bude Mi5 skrývať 3000 mAh batériu s technológiou rýchleho nabíjania. Samozrejmosťou je dobre známa softvérová nadstavba MIUI, ktorá bude založená na Androide 5.1.

mi_note_pro

Xiaomi Mi Note Pro

Väčší z dvojice, Xiaomi Mi5 Plus, má v mnohých smeroch odlišnú výbavu. Mi5 Plus ponúkne na prednej strane väčší, 5,7-palcový displej s QuadHD rozlíšením. Pod kapotou sa bude skrývať úplne nový a doteraz nepredstavený procesor od firmy Qualcomm, Snapdragon 820. Xiaomi Mi5 Plus príde s 23 MPx hlavným fotoaparátom, ktorému bude sekundovať 12 MPx predná kamera. Väčší brat z nových top modelov skrýva pod zadným krytom 3500 mAh batériu, taktiež s technológiou rýchleho nabíjania. Konštrukčná stránka noviniek by mala byť podobná modelu Mi Note Pro. Cenová politika bude tiež priaznivá a štartovacia cena Mi5 by mala začať na 410 € a cena Mi5 Plus na 480 €. Samozrejme tieto ceny platia iba pre čínsky trh. Tieto informácie však berte s rezervou, keďže nie sú oficiálne potvrdené. Oficiálne špecifikácie nových TOP modelov od Xiaomi sa dozvieme pravdepodobne niekedy na jeseň, keby by mali byť novinky predstavené.

Zdroj: Androidauthority.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP