Predstavenie aktuálnej verzie operačného systému iOS 11 sa nieslo v duchu mnohých inovácií a dizajnových zmien. No aj chýb, ktoré spôsobovali nemalé vrásky na čele. Postupne sa viaceré z nich podarilo opraviť, no ani po pol roku od jeho vydania nejde o úplne dokonalý systém.

Včera spoločnosť Apple zverejnila nový reklamný spot, v ktorom vyzdvihuje funkciu Face ID, ktorou disponuje najnovší iPhone X. Bystrému oku však nemohla ujsť istá chyba animácie, ktorá je takmer na konci videa.

It’s not a bug, it’s a feature

Zmieňovaná chyba sa nachádza v čase 0:50 a ak si video spomalíš, môžeš vidieť, ako text z aplikácie iMessage unikne z ‚‚bubliny.’’ Samozrejme, nejde o nič vážne, ani to nemá vplyv na bezpečnosť, ale skutočnosť, že je táto chyba ukázaná v reklamnej kampani, ktorá má dosah na milióny ľudí, je vskutku prekvapujúce. A pre ľudí, ktorí si zakladajú na detailoch, môže byť táto skutočnosť frustrujúca. Je možné, že o tomto nevedeli ani samotní inžinieri.

Nenechaj si ujsť!
Známy výrobca nositeľnej techniky predstavil nové hodinky plné funkcií. Inšpiroval sa aj u Apple Watch

Chris Pirillo je človek, ktorý sa už roky venuje hľadaniu chýb v operačnom systéme iOS, pričom zdôrazňuje aj viaceré chyby, ktoré sa nachádzajú v iOS 11. Podľa jeho slov, systém funguje nevyspytateľne od iOS 7. Dokonca napísal aj otvorený list šéfovi v spoločnosti Apple v oblasti softvérového inžinierstva. V ňom poukazuje aj na viaceré chyby v systéme, ktorých je neúrekom.

Aj preto kolujú rôzne informácie, že v nasledujúcej verzii sa spoločnosť Apple zameria viac na spoľahlivosť a optimalizáciu systému. Väčších a výraznejších zmien by sme sa tak mohli dočkať až pri iOS 13.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom