Britský vývojár čipov ARM dnes uviedol, že pozastaví celý svoj biznis so spoločnosťou Huawei. ARM sa taktiež podriaďuje najnovším americkým nariadeniam, vďaka ktorým sa výrobca smartfónov dostal na čiernu listinu, aby nemal dosah na technológie z USA. V pondelok sme ťa informovali, že spoločnosť Google sa chystá firme Huawei obmedziť používanie svojho operačného systému Android.

Huawei sa snaží zmierniť problém s Googlom tým, že údajne vyvíja svoj vlastný operačný systém, no zákazy súvisiace s komponentmi na výrobu zariadení budú pre spoločnosť pravdepodobne ešte zložitejšie. ARM sa rozhodlo prestať spolupracovať s čínskym technologickým gigantom, čo ohrozuje čipy Kirin, ktoré Huawei používa, informuje AndroidPolice.com.

Spoločnosť vyvíja svoje vlastné procesory, no aj tak potrebuje od ARM licenciu na ich legálnu výrobu. ARM pritom využíva pri výrobe americkú technológiu, čím spadá pod novú  reguláciu.

Toto obmedzenie by podľa BBC nemalo ovplyvniť nadchádzajúci Kirin 985, ale vyzerá to tak, že budúce produkty vyvinuté spoločnosťou Huawei sa už nebudú môcť spoľahnúť na technológiu od ARM. Pre spoločnosť je to ďalšia veľká rana, s ktorou sa bude musieť popasovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom