Avizovaná menšia novembrová aktualizácia Windowsu 10 tentokrát priniesla len malé zmeny. Hoci sme dúfali, že bude relatívne bezproblémová, Microsoft má pravdepodobne zlý rok, čo sa týka aktualizácií. Po nainštalovaní tejto aktualizácie sa mnohí používatelia začali sťažovať na nefungujúci Prieskumník, píše TechRadar.

Novembrová aktualizácia priniesla viacero menších zmien, ale najvýraznejšou z nich je spôsob, akým vyhľadávaš súbory v online účte OneDrive či v Prieskumníku. To je tá predinštalovaná aplikácia, ktorá sa používa na vyhľadávanie súborov a dokumentov, čiže dosť dôležitá súčasť operačného systému.

Ako informuje portál Windows Latest, ľudia sa sťažujú na špecifický problém. Keď chcú kliknúť na políčko vyhľadávania v Prieskumníkovi, kurzor zmizne a oni musia údajne čakať celé veky, kým sa políčko dostane do fázy „teraz budem fungovať“ a objaví sa na ňom kurzor.

Zobraziť celú galériu (0)
Microsoft Office 365/YouTube

Zdá sa, že je to chyba, s ktorou sa stretlo viacero používateľov, hoci zatiaľ chybu Microsoft neuznal. Dúfame, že sa tak čoskoro stane a spoločnosť ju opraví. Našťastie, je to len dobrovoľná aktualizácia, čiže ak si sa s týmto problémom stretol, stačí si ju v Nastaveniach odinštalovať.

Táto chyba v aktualizácii nie je ani zďaleka ojedinelým prípadom. Tento rok ich spoločnosť Microsoft vydala už viacero a zdá sa, že často viac pokazia ako napravia. Príkladom môže byť májová aktualizácia. Ak v tomto trende bude Microsoft pokračovať, jeho reputácia by mohla byť vážne poškodená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom