banner-note-7

Napriek tomu, že Samsung ohlásil stiahnutie a výmenu všetkých predaných kusov Galaxy Note 7, niektorí vlastníci stále riskujú a svoje zariadenie neprestávajú používať. Štatisticky je síce z celkového predaného množstva takmer 2,5 milióna kusov, chybných len malá časť zariadení, riziko však existuje. Dôkazom toho je aj nový prípad.

O nebezpečenstve používania nebezpečnej verzii Galaxy Note 7 sa presvedčil aj ďalší používateľ, tentoraz z Austrálie. Jeho zariadenie explodovalo počas spánku v hotelovej izbe a výbuch spôsobil škodu za 1 237 €. Nabíjanie pritom prebiehalo pomocou oficiálneho príslušenstva. Našťastie, vlastník sa zaobišiel len s popáleným prstom a účet za poškodenie hotelového vybavenia zaplatí samotný Samsung. Austrálčan potvrdil, že o výmennom programe juhokórejskej spoločnosti vedel, zariadenie však využíval naďalej.

Samsung Galaxy Note 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Another-Samsung-Galaxy-Note-7-battery-catches-fire

Majitelia Galaxy Note 7 by si mali uvedomiť, že podstupovať riziko a používať aj zdanlivo bezchybne fungujúci phablet, nemá zmysel. Samsung všetky nebezpečné zariadenia zdarma vymení. Obávať by sa nemuseli len zákazníci, ktorí získali svoj model Galaxy Note 7 v Číne, Hongkongu či Macau, tie totižto neobsahujú nebezpečnú batériu od spoločnosti SDI.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom