Ďalší únik o Xiaomi Redmi 4 potvrdzuje predpokladané špecifikácie a odhaľuje predbežnú cenu

banner-redmi-3s
Trháky pre masy. Aj tak by sa dali označiť zariadenia série Xiaomi Redmi. Povedzme si úprimne, že sa niet čomu čudovať, veď smartfóny s týmto označením kombinujú vynikajúce parametre s kvalitnou konštrukciou a čo je najdôležitejšie, s naozaj nízkou cenou. Najnovšie želiezko v ohni, Xiaomi Redmi 4, bude žhavým príkladom kvality za malú sumu peňazí, teda aspoň tak to uvádza najnovší únik.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Len nedávno sme vám priniesli článok o úniku špecifikácií, ktorými bude pravdepodobne obdarený tento veľmi očakávaný smartfón. Podľa všetkého by mal ponúknuť procesor od spoločnosti Qualcomm, čo by mohlo nepriaznivo ovplyvniť jeho koncovú cenovku. Je všeobecne známe, že procesory tejto americkej spoločnosti sú drahšie než tie, ktoré sú vyrábané čínskym MediaTekom. Navyše, všetky ostatné špecifikácie vyzerajú viac ako dobre a preto sme sa obávali mierne prestrelenej cenovky, ktorá by mohla nepriaznivo ovplyvniť prípadných záujemcov. Naše obavy však boli predčasné a Xiaomi Redmi 4 by sa podľa všetkého mal začať predávať za neuveriteľných 95 €. Za túto sumu ponúkne najnovší smartfón série Redmi výkonný procesor strednej triedy, Snapdragon 625, ktorý disponuje 8 jadrami taktovanými na frekvencii 2 GHz. Grafické výpočty zabezpečí akcelerátor Adreno 506 a o bezproblémový multitasking sa postarajú 3 GB pamäte RAM.

Xiaomi Redmi 3S 2GB/16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-redmi-4-geekbench

Prednej strane tohto zariadenia bude vládnuť 5″ displej s FullHD rozlíšením. Ten bude obalený do kvalitnej hliníkovej unibody konštrukcie, pod ktorou si miesto nájde 4100 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania. Softvérovú stránku zabezpečí Android 6.0 Marshmallow prekrytý obľúbenou grafickou nadstavbou MIUI 8. Tieto špecifikácie potvrdzuje aj Geekbench, cez ktorý Xiaomi Redmi 4 nedávno prešiel. Čo sa týka vnútornej pamäte, celkom určite sa dočkáme viacerých verzií, ktoré sa budú od seba líšiť práve jej hodnotou. Oficiálne predstavenie sa očakáva už 25. augusta, no zatiaľ nebolo nič oficiálne potvrdené spoločnosťou Xiaomi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
22%
Páči sa mi to
56%
Chcem to
22%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]