Zdá sa, že jeden z najočakávanejších filmov minulého roka bude zároveň jeho najväčším sklamaním. Nielen po stránkach kvality, ale tiež tržieb z kín. Matrix Resurrections totiž divákov nezaujíma a zaznamenáva mizerné ekonomické výsledky, informuje We Got This Covered.

Matrix Resurrections v kinách odštartoval v posledný predvianočný víkend (premiéra na Slovensku je aktuálne stanovená až na 27. januára) a po troch týždňoch premietania začína byť jasné, že remake akčnej legendy si na seba nezarobí. Práve naopak. Pre štúdio bude znamenať obrovskú stratu.

TMDB

Film totiž v tržbách doposiaľ zarobil len necelých 125 miliónov dolárov, kým jeho výroba štúdio Warner Bros. mala stáť približne 190 miliónov dolárov.

Odhaduje sa, že ďalších 50 miliónov producenti investovali do marketingových nákladov, celá suma za posledný Matrix sa tak má vyšplhať k 240 miliónom dolárov. To zároveň napovedá, že novinka skončí hlboko v červených číslach a pre tvorcov bude znamenať stratu približne 100 miliónov dolárov.

Piráti spravili svoje

Akčný film síce zaznamenal sľubný štart v kinách a za prvý otvárací víkend zarobil bezmála 70 miliónov, v ďalší týždeň ale nasledoval strmý 61 % pád, vďaka ktorému tržby prudko klesli.

Podobnému prepadu počas minulého roka čelili viaceré filmové snímky na čele s Black Widow a takmer všetky mali spoločného menovateľa – v deň premiéry boli dostupné aj na streamovacích službách a teda aj na pirátskych stránkach.

Čítal si už? 
Ľudia poslali svetu jasný odkaz, pirátstvo v roku 2021 zbúralo rekordy. Kvôli čomu?

Portál Torrent Freak informuje, že Matrix Resurrections je už tretí týždeň najsťahovanejším filmom na torrentoch. V v „popularite“ dokonca predbehol aj Spider-Man: No Way Home, ktorému sa však v kinách darí neporovnateľne viac.

Matrix nový trailer
TMDB

Kým posledný Spider-Man sa na pirátskych stránkach neobjavuje v dobrej kvalite, nový Matrix je tu dostupný rovno v 4K a s viacjazyčnou dabingovou podporou.

Nepomohli ani zmiešané ohlasy

Okrem pirátstva však novému Matrixu nepomohlo ani rozporuplné prijatie medzi odbornou verejnosťou i samotnými divákmi. Recenzie pred premiérou filmu boli až prekvapivo kritické, o nič lepšie si ale Resurrections neviedol ani medzi samotnými divákmi.

Kým jedna skupina hovorí o obstojnom pokračovaní, druhá sa zhoduje, že nový Matrix je len bezduchou snahou filmového štúdia profitovať na známej značke.

Bez ohľadu na názory na film je však isté, že mizerné výsledky v tržbách sérii na dlhý čas vystavili stopku a aj keby tvorcovia mali nápad na ďalšie filmy (čo nateraz popreli), ďalší Matrix v najbližších rokoch s určitosťou neuvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú