Cybertruck sa ihneď po svojom oficiálnom predstavení stal horlivo diskutovaným a obdivovaným elektromobilom po celom svete. Lenže v posledných týždňoch sa začínajú kopiť početné sťažnosti jeho majiteľov. Najnovšie sa do centra pozornosti dostala neuveriteľná banalita, ktorá môže napáchať škody siahodlhých rozmerov. O probléme informoval portál Carbuzz.

Konštrukčný lapsus

Výrobná linka v závode Tesly neďaleko Austinu v Texase bola údajne zastavená na sedem dní. Inžinieri si totiž začali lámať hlavu nad neuveriteľným konštrukčným zlyhaním v interiéri automobilu. Vrásky na čele začal nielen im, ale aj niektorým majiteľom, spôsobovať problémový akceleračný pedál.

Problém tkvie v kryte, ktorý je nasadený na pedáli. Počas jazdy sa totiž tento kryt môže zošmyknúť a zaseknúť, čo spôsobí, že „plyn“ zostane zošliapnutý a auto začne nekontrolovateľne zrýchľovať. Pedál sa nedá absolútne kontrolovať a vodiča zachráni len permanentné stláčanie brzdy.

To síce zastaví akceleráciu, no jej uvoľnením začne Cybertruck znova zrýchľovať. O bezpečnostných rizikách azda ani netreba písať, keďže akceleračné schopnosti tohto modelu Tesly sú priam monštruózne.

Situácia z praxe

Viac svetla do tohto problému vniesol istý majiteľ Cybertrucku. Ten zavesil na TikTok video, kde demonštruje problémový kryt akceleračného pedálu. Na záberoch možno vidieť situáciu, ktorú sme opísali v odsekoch vyššie. Majiteľ povedal, že nakoniec sa mu podarilo túto situáciu v praxi bezpečne vyriešiť a momentálne jazdí bez krytu na pedáli.

@el.chepito1985

serious problem with my Cybertruck and potential all Cybertrucks #tesla #cyberbeast #cybertruck #stopsale #recall

♬ original sound – el.chepito

Napriek týmto problémom Tesla nevydala žiadne oficiálne stanovisko, aby o probléme vôbec informovala. Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) si však problém všimol a je v kontakte so spoločnosťou, aby získal ďalšie informácie.

Jedno faux pas za druhým

Na diskusných fórach sa objavili desiatky frustrovaných (budúcich) majiteľov Cybertrucku, ktorí tvrdia, že ich termíny doručenia boli zrušené z dôvodu „neočakávaného oneskorenia“.

Playground.ai/Cybertruck Owners Club (Úprava redakcie)

„Dobrý deň, práve sme boli informovaní o neočakávanom meškaní v súvislosti s prípravou Vášho vozidla. Musíme zrušiť Váš termín zajtrajšieho doručenia a znova sa Vám ozveme, keď Vás budeme môcť dostať do poradia späť podľa plánu,“ informuje notifikácia jedného z používateľov fóra Cybertruck Owners Club.

Cybertruck má v posledných dňoch skutočne neblahé renomé. Počas minulého týždňa sa novopečení majitelia sťažovali, že im hrdzavie karoséria z nehrdzavejúcej ocele, iní apelovali na to, že im novým štvorkolesovým miláčikom chýbajú disky na kolesách. Nehovoriac o takej banalite, akou bol problémový font písma v infotainmente. „Muskovci“ by zrejme mali začať byť dôslednejší pri výrobe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú