Pre mnohých hráčov najočakávanejšia hra budúceho roka od štúdia CD Projekt Red, Cyberpunk 2077, sa predstavila aj na konferencii E3, kde vývojári ukázali nový trailer a tiež výsledok spolupráce so spoločnosťou Nvidia v podobe technológie RTX.

Ako píše Nvidia na svojom blogu, Adam Badowski, ktorý je vedúci štúdia CD Projekt Red, na konferencii povedal, že Ray Tracing, teda vykresľovanie svetelných lúčov v reálnom čase, dodáva futuristickému mestu v hre Cyberpunk 2077 úplne novú hĺbku. Novinári si mohli na konferencii pozrieť aj živé demo z hry so zapnutou technológiou ray tracing, no na verejnosť sa dostali iba dva screenshoty v 4K rozlíšení, ktoré si môžeš v plnej kvalite pozrieť na stránke Nvidie.

PCgamer píše, že technológii RTX sa doposiaľ nedostavilo toľko uznania, aké by si možno zaslúžila. Problémom môže byť, že vývojári hier nevedia z tejto technológie vyťažiť maximum. Akčnému RPG-čku Cyberpunk 2077 by sa to však mohlo podariť. Informácií ohľadom ray tracingu v tejto hre sa na verejnosť dostalo skutočne málo, no vývojári zatiaľ potvrdili vytváranie globálneho a dynamického svetla touto technológiou v hre.

Aj nový trailer, ktorý na konferencii E3 ukázali, vyzerá fantasticky a vyráža dych. O tom, že sú hráči na túto pecku už poriadne nažhavení, svedčia aj komentáre pod videom. Teraz už stačí vývojárom iba držať palce, aby dodržali všetko čo sľubujú a aby zvyšok práce na hre neodflákli. Hru by sme si mohli zahrať už budúci rok 16. apríla na Xboxe, PlayStation a PC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom