Pre mnohých hráčov najočakávanejšia hra budúceho roka od štúdia CD Projekt Red, Cyberpunk 2077, sa predstavila aj na konferencii E3, kde vývojári ukázali nový trailer a tiež výsledok spolupráce so spoločnosťou Nvidia v podobe technológie RTX.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Ako píše Nvidia na svojom blogu, Adam Badowski, ktorý je vedúci štúdia CD Projekt Red, na konferencii povedal, že Ray Tracing, teda vykresľovanie svetelných lúčov v reálnom čase, dodáva futuristickému mestu v hre Cyberpunk 2077 úplne novú hĺbku. Novinári si mohli na konferencii pozrieť aj živé demo z hry so zapnutou technológiou ray tracing, no na verejnosť sa dostali iba dva screenshoty v 4K rozlíšení, ktoré si môžeš v plnej kvalite pozrieť na stránke Nvidie.

PCgamer píše, že technológii RTX sa doposiaľ nedostavilo toľko uznania, aké by si možno zaslúžila. Problémom môže byť, že vývojári hier nevedia z tejto technológie vyťažiť maximum. Akčnému RPG-čku Cyberpunk 2077 by sa to však mohlo podariť. Informácií ohľadom ray tracingu v tejto hre sa na verejnosť dostalo skutočne málo, no vývojári zatiaľ potvrdili vytváranie globálneho a dynamického svetla touto technológiou v hre.

Aj nový trailer, ktorý na konferencii E3 ukázali, vyzerá fantasticky a vyráža dych. O tom, že sú hráči na túto pecku už poriadne nažhavení, svedčia aj komentáre pod videom. Teraz už stačí vývojárom iba držať palce, aby dodržali všetko čo sľubujú a aby zvyšok práce na hre neodflákli. Hru by sme si mohli zahrať už budúci rok 16. apríla na Xboxe, PlayStation a PC.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.