banner-mi-pad-2
V praxi môžeme súčasné tablety rozdeliť na 2 triedy. Rekreačné s procesormi Intel Atom, ktoré bez problémov vedia zastúpiť váš notebook pri kancelárskej práci alebo surfovaní internetom. Druhú triedu tvoria pracovné s procesormi Intel Core m, ktoré s pár kompromismi dokážu úplne nahradiť váš notebook pri kancelárskej práci, úprave 2D grafiky, fotografií a iných komplexnejších úlohách.

Dnes si predstavíme jeden z triedy pracovných tabletov. Vyrába ho spoločnosť Shenzhen AlldoCube Technology And Science Co., Ltd, od roku 2004 registrovaná aj ako Cube. V súčasnosti dodávajú na trh široký výber tabletov, MP4 prehrávačov, čítačiek elektronických kníh a iných zariadení.

Jedným z nich je aj Cube i7 Stylus. Vonkajšia konštrukcia prichádza v kráľovskej modrej farbe. Zadná strana je vybavená logom výrobcu, 5 MPx fotoaparátom a vysvetlivkami k bočným portom. Na prednej strane nájdeme o niečo slabší 2 MPx fotoaparát, 10,6″ FullHD IPS displej a tlačidlo domov.

cube-i7-stylus_2-9

Konektivita na bokoch zariadenia zahŕňa konektor pre nabíjanie, microUSB 3.0, čítačku microSD kariet, miniHDMI, 3,5 mm jack, konektory pre pripojenie externého doku, tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania. V balení je pribalená OTG redukcia z microUSB 3.0 na štandardné USB 3.0.

Pod povrchom sa nachádza výkonný procesor Intel Core M, pravdepodobne model Intel Core m 5Y10. Iba o trochu odlišný procesor môžeme nájsť aj v 12″ notebooku od Xiaomi, ktorý obsahuje Intel Core M3-6Y30. Výsledky v populárnych benchmarkoch ukazujú, že Cube i7 Stylus dokáže bez problémov konkurovať notebookom v bežných i trochu náročnejších úlohách. Na náročné hry, spracovanie 4K videa a tomu podobné aktivity si radšej zaobstarajte poriadny herný notebook.

ashampoo_snap_2016-09-10_16h45m27s_080_

cube-i7-stylus_2-8

Pri rýchlom procesore to neostáva. Nájdeme tu tiež 4 GB rýchlej pamäte RAM typu LPDDR3. Znova sa jedná o výbornú hodnotu na prácu i menej náročné hry. Ak by ste jej potrebovali viac, nemusíte sa báť výrazného spomalenia, pretože vnútorné SSD úložisko s kapacitou 64 GB dosahuje vysokú rýchlosť čítania a zápisu až 600 MB, čo je v súčasnosti jedno z najrýchlejších dostupných pre tablety.

ashampoo_snap_2016-09-10_17h11m32s_081_

 

Batéria zariadenia dosahuje až 9 000 mAh, čo je dostatok pre 5 hodín bežnej práce s WiFi. Z bezdrôtovej konektivity podporuje Cube i7 Stylus starší WiFi štandard 802.11 b/g/n a nechýba ani podpora Bluetooth. Zariadenie sa v základnej výbave s tabletom, OTG redukciou, napájacím adaptérom predáva v EU sklade za výborných 273 €. Bez problémov sa tak vyhnete plateniu DPH a zariadenie je u vás za výrazne kratší čas. K tabletu je možné dokúpiť dok s klávesnicou a prídavnými USB portami za 51 €. O niečo lacnejšou položkou je originálny stylus, ktorý stojí iba 26 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom