Kedysi skutočne výrazná hranica medzi jednotlivými cenovými a hardvérovými triedami zariadení sa neustále zužuje. Najnovšie to potvrdzuje ambiciózny počin spoločnosti Coolpad s označením Cool Play 6. Ten prináša hardvérovú výbavu, za akú by sa nemusel hanbiť ani v priamom porovnaní s najvýkonnejšími smartfónmi planéty, avšak zároveň nesie cenovku smartfónu strednej triedy.

Nie sú to však len hardvérové komponenty, čím zvládne novinka od Coolpadu konkurovať tým najlepším. Rozhodne sa totižto nestratí ani pri porovnávaní konštrukčného spracovania či dizajnu. Jej telo je vyrobené z vysokokvalitného hliníka, ktorý je na zadnej strane mierne zaoblený pre zabezpečenie lepšej ergonómie. Vďaka tomuto detailu bude možné Cool Play 6-ku pohodlnejšie používať. Nedávno odhalená novinka sa po dizajnovej stránke náramne podobá na konkurenčný Xiaomi Mi5S Plus, čo však rozhodne nie je na škodu. Na jej zadnú stranu sa teda dostal duálny fotoaparát, duálny LED blesk a pozornosť si zaslúži aj skener odtlačkov prstov.

zdroj fotografie: Coolpad

Tú prednú zase okupuje 5,5-palcový FullHD displej, ktorému robia spoločnosť senzorové tlačidlá spolu s proximity senzorom a selfie kamerou. Na obvod smartfónu sa dostal reverzibilný USB Type-C konektor a nezabudlo sa ani na 3,5 mm audio jack či DualSIM slot. V útrobách novinky sa skrýva 8-jadrový procesor Snapdragon 653. Jeho jadrá sú rozdelené na dve časti po štyroch, pričom jedna z nich ponúka výkonnejšie jadrá Cortex-A72, zatiaľ čo tá druhá využíva menej výkonnejšie Cortex-A53. Maximálny takt tohto čipsetu činí 1,95 GHz a dokonale ho dopĺňa grafický akcelerátor Adreno 510, ktorý si poradí aj s tými najnáročnejšími hrami. Práve mobilné hry sú oblasť, v ktorej má smartfón vynikať. Výrobca ho totižto prezentuje ako herný smartfón.

zdroj fotografie: Coolpad

Okrem toho sa však dostalo aj na masívnych 6 GB pamäte RAM a 64 GB interné úložisko. Už spomínaný hlavný fotoaparát dokáže vytvárať fotografie s 13 MPx rozlíšením, pričom mu vypomáha aj clona f/2.0 či PDAF zaostrovanie. Naopak selfie kamera dostala 8 MPx rozlíšenie clonu f/2.2 a automatické zaostrovanie. Toto všetko napája batéria so slušnou kapacitou 4060 mAh.


zdroj fotografie: Coolpad

Po systémovej stránke beží Coolpad Cool Play 6 na nešpecifikovanej verzii Androidu, ktorý je prekrytý nadstavbou výrobcu. Cena zariadenia bola oficiálne stanovená na 1499 juanov, čo je 199 €. Dostupnosť tohto modelu nie je známa, no s veľkou pravdepodobnosťou sa bude oficiálne predávať len v Číne.


zdroj fotografií: Coolpad

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP