Nezisková organizácia Consumer Reports si do parády vzala najnovšiu vlajkovú loď od Samsungu. V jej testoch obstál Samsung Galaxy Note 9 na výbornú a kritici mu nemali čo vytknúť.

V dnešnom technologickom svete je pomerne ťažké vybrať najlepší smartfón na trhu. Takmer každý mesiac prichádzajú na trh nové smartfóny prinášajúce rôzne novinky a zaujímavé technológie. Niekedy je pre recenzenta smartfónov ťažké objektívne posúdiť daný smartfón. Ak sa pri kúpe orientuješ práve recenziami a hľadáš medzi nimi objektívne posúdenie smartfónov, určite si pozri recenzie Consumer Reports.

Samsungy dominujú, Apply zatiaľ neohúrili

Consumer Reports je nezisková organizácia, ktorá robí recenzie pre elektroniku všetkého druhu. Najnovšie si vzala do parády aktuálnu vlajkovú loď Samsungu, konkrétne Galaxy Note 9. Ten sa po ich zhodnotený dostal na prvú priečku najlepších smartfónov, pričom vystriedal doterajšieho kráľa Samsung Galaxy S9. Zaujímavosťou je, že predchádzajúce prvé priečky predtým okupovali Samsung Galaxy S8 a S7. Dokonca ani konkurenti iPhone X či iPhone 8 nedokázali recenzentov z Consumer Reports osloviť. Na druhej strane už začali s testovaním nových iPhonov Xs a Xs Max, takže sme zvedaví, či ich tieto modely zaujmú.

Vylepšená odolnosť prekvapila

Samsungu Galaxy Note 9 sa od recenzentov z Consumer Reports dostalo veľkej chvály. Tí počas svojich posudkov nenašli žiadnu zjavnú slabinu. Za jeho hlavnú silnú stránku považujú zlepšenú odolnosť. Note 9 vydržal všetkých 100 pádov v špeciálnom bubne bez poškodenia, pričom minuloročnému Note 8 prasklo zadné sklo po 50 pádoch a po 100 pádoch bol rozbitý aj displej.

Skvelý smartfón, nie však pre každého

Za zmienku stojí aj vylepšený jas displeja a jeho takmer neobmedzené pozorovacie uhly. Recenzenti nezabudli ani na vylepšený fotoaparát, pričom ho nazvali najlepším medzi najlepšími. Asi najväčšieho vylepšenia sa dočkal ikonický S Pen, ktorý bol recenzentmi rovnako vyzdvihnutý. Zjavnú slabinu teda recenzenti z Consumer Reports nenašli, no na druhej strane tvrdia, že nie je pre každého. Môže za to jeho veľkosť, ktorá nepadne do každej ruky či hlavne cenovka, ktorá sa zatiaľ drží na hranici 999 €. Detailnú recenziu Galaxy Note 9 si môžeš pozrieť aj na našom portáli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom