Stremovacie spoločnosti nelenia a v čoraz intenzívnejšej konkurencii stále prichádzajú s novými projektami. HBO napríklad pracuje na vlastnej verzii Black Mirror i novom fantasy seriáli s George R. R. Martinom, Netflix zasa vo veľkej miere investuje aj do filmovej produkcie, kde v tomto roku plánuje odvysielať každý týždeň jeden veľký film.

Streamovací gigant samozrejme nezabúda ani na seriály, pričom pozornosť v posledných dňoch vzbudil najmä nový projekt, na ktorom sa majú podieľať silné umelecká mená.

Ako informuje Hollywood Reporter, ide o adaptáciu knihy The Talisman od vyhľadávaného spisovateľa Stephena Kinga a Petera Strauba, ktorá k sebe pritiahla pozornosť Stevena Spielberga i tvorcov jedného z najväčších seriálových hitov Netflixu, The Stranger Things.

NEPREHLIADNI
Totálna strata času. Pokračovanie legendárnej komédie Cesta do Ameriky je zbytočným filmom

Kniha bola vydaná ešte v roku 1984 a Spielberga jej dej uchvátil natoľko, že dva roky pred jej publikáciou si zabezpečil práva na sfilmovanie. Kvôli pracovnej vyťaženosti i náročnosti predlohy sa práce na filme nikdy nerozbehli, Talisman sa po viac ako 30 rokoch na televízne obrazovky predsa len dostane.

Nie vo forme filmu, ale seriálu pod hlavičkou Netflixu, na ktorom bude okrem producentskej spoločnosti Spielberga spolupracovať aj štúdio Paramount a viacerí z tvorcov Stranger Things. Ide napríklad o bratské duo Dufferovcov či producenta Curtisa Gwinna, ktorý bude showrunnerom chystanej novinky.

Knižná predloha sleduje príbeh 12 ročného chlapca Jacka Sawyera vydávajúceho sa na dobrodružnú výpravu za nájdením starého amuletu, pomocou ktorého by mohol zachrániť svoju umierajúcu matku.

Cesta naprieč Amerikou však siaha omnoho ďalej, hlavný hrdina sa totiž dostane aj do alternatívnej dimenzie plnej nových bytostí i hrozivých príšer usilujúcich sa o amulet i Jackov život.

Kniha sa hneď po svojom vydaní stala bestsellerom a na dlhých 12 týždňov obsadila prvé miesto v prestížnom rebríčku New York Times. V roku 2001 sa dvojica autorov King a Straub opäť spojila a vydala voľné pokračovanie s temnejším nádychom, Black House.

Pripravovaný seriál má teda v prípade úspechu námet aj na ďalšiu sériu, na podobné úvahy je však zároveň priskoro, keďže práce sa na projekte sa iba rozbiehajú a seriál uvidíme najskôr na budúci rok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom