Z apokalyptickej novinky The Last of Us na HBO Max sa už po dvoch odvysielaných epizódach stal jeden z najsledovanejších seriálov posledných rokov a HBO len pred malou chvíľou potvrdilo aj druhú sériu. Drsný príbeh zatvrdnutého pašeráka Joela a jeho 14-ročnej zverenkyne Ellie za úspech vďačí predovšetkým fenomenálnej predlohe v podobe hry na PlayStation, ktorá patrí k najoceňovanejším v hernom priemysle a vo veľkom ovplyvnila štýl rozprávania príbehov v hrách.

Prvá 9-dielna séria The Last of Us od HBO pokrýva udalosti prvej hry (The Last of Us: Part 1) z roku 2013. Autori seriálu Craig Mazin a Neil Druckmann, ktorý sa výraznou mierou podieľal na vzniku hernej značky, sa našťastie rozhodli držať originálneho materiálu – na rozdiel od desiatok iných filmov a seriálov podľa hier dvojica showrunnerov vo veľkom rešpektuje predlohu a v príbehu zbytočne neexperimentuje. Prináša to ovocie.

Príbeh televízneho The Last of Us je rovnako strhujúci a nepredvídateľný ako v hre a fanúšikovia oboznámení s predlohou môžu v seriáli vidieť množstvo známych lokalít, počuť dôverne známy soundtrack Gustava Santaolallau a samozrejme tiež predvídať, akým smerom sa kroky Joela a Ellie vyberú ďalej. Ak sa ti nechce čakať do polovice marca, kedy HBO odvysiela poslednú epizódu seriálu, prinášame zhrnutie herného príbehu.

V redakcii sme už vďaka prednostnému prístupu mali možnosť vidieť celý seriál a náš verdikt si môžeš prečítať tu. V článku však nebudeme komentovať žiadne podobnosti ani odlišnosti voči predlohe, ktoré prídu v ďalších epizódach. Predstavujeme čisto udalosti z hry, ktorými sa seriál vo veľkom inšpiruje. Text nižšie preto obsahuje spoilery.

Kolaps civilizácie

S počiatočnými udalosťami z hry už sú diváci dobre oboznámení vďaka úvodnej dvojici epizód. Civilizácia zo dňa na deň skolabovala kvôli nákaze parazytickou hubou cordyceps, ktorá infikovala ľudí po celom svete a spravila z nich bezduché monštrá. Svet, ako ho poznáme, zanikol v priebehu dní, kedy armáda v zúfalom pokuse reagovať na katastrofu vybomardovala veľké mestá a v neskoršie vzniknutých karanténnych zónach nastolila tvrdú diktatúru.

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP