Zariadenie s dvomi displejmi nie je žiadnou novinkou. Pred pár rokmi s takýmto konceptom prišiel ruský Yota Phone, ktorý mal jeden plnohodnotný a druhý E Ink displej na zadnej strane. Doba však pokročila a E Ink pane vystriedal plnohodnotný, farebný displej.

Prvým takýmto výrobcom bolo ZTE, ktoré prostredníctvom Nubie predstavilo model X, ktorý mal na prednej strane klasický LCD displej a na tej zadnej zas úsporný OLED panel. Týmto spôsobom sa tak vyriešilo umiestnenie prednej kamery v prípade, ž chce výrobca využiť čo najviac miesta a mať bezrámčekový displej.

K ZTE sa tentokrát pridáva ďalší čínsky výrobca a to Vivo, ktoré sa preslávilo prvenstvom v integrácii čítačky odtlačkov prstov do displeja a tiež vysúvacím predným fotoaparátom. Svojej povesti sa drží aj tentokrát a novinka Vivo NEX Dual Display Edition poriadne zaskočil každého technologického fanúšika.

Obrovská porcia RAM, snímač odtlačkov v displeji a stále veľmi dobrá cena

Vivo možno vzhľadom na nedávne novinky možno označiť aj za lídra v inováciách. Dokazuje to aj týmto počinom, keď predstavilo zariadenie s dvomi displejmi, pričom oba využívajú technológiu Super AMOLED a majú plnohodnotné FullHD rozlíšenie. Prednú stranu pokrýva 6,4″ panel, ktorý pokrýva takmer celú prednú stranu a na zadnej strane je zas 5,5″ obrazovka. Sekundárny displej však neslúži len na zobrazovanie. Je ho možné  plne personalizovať a v prípade hrania hier môže slúžiť ako užitočný gamepad (tappad).

Pri zadnej strane ešte ostaneme, nakoľko má okrem displeja aj tri snímače, pričom dve z nich sú klasické fotoaparáty a tretí slúži na 3D rozpoznávanie tváre. Hlavný snímač má 12 MPx a ide o čip IMX363 od Sony. Nechýba mu podpora AI, 4-osová stabilizácia, nahrávanie 4K videí či svetelnosť f/1,79. Sekundárny fotoaparát má 2 MPx, svetelnosť f/1,8 a slúži hlavne na snímanie pri slabom svetle a má tiež funkciu snímania a zbierania dát o hĺbke záberu.

Selfie fotoaparát je v tomto prípade úplne zbytočný, nakoľko prítomnosť sekundárneho displeja umožňuje využívať plnú kvalitu hlavných snímačov na zadnej strane. Čo všetko dokáže duálny displej, si môžeš pozrieť aj na reklamnom videu.

Nie je to len displej, v ktorom Vivo vyniká. Svojimi špecifikáciami sa radí na vrchol, čomu dopomáha procesor Snapdragon 845 a hlavne 10 GB RAM, čo je viac, než má väčšina notebookov či stolových počítačov. Na odomknutie displeja môžeš využiť už spomínané 3D odomknutie tvárou, ale aj odtlačok prstov, pričom snímač sa nachádza pod primárnym displejom a výrobca sľubuje odomknutie už za 0,29 sekundy.

Vnútorná pamäť má kapacitu 128 GB a budeš si s ňou musieť vystačiť, nakoľko je tu absencia podpory pamäťových kariet. Samozrejmosťou je už najnovší Android 9.0 s vlastnou nadstavbou FunTouch 4.5, ktorá sa veľmi podobá na prostredie iOS. Poteší tiež 1 Gbit LTE, Bluetooth 5.0 a prítomnosť všetkých pozičných systémov.

Sklamaním je možno 3500 mAh batéria, ktorá nemusí stačiť pri napájaní dvoch displejov. Podporuje však rýchle nabíjanie a pri napätí až 10 V. Všetky nedostatky sú však kompenzované cenou, ktorá je príjemných 4998 juanov, čo je po prepočte približne 640 €. V Číne predaj Vivo NEX Dual Display Edition začína už tento mesiac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom