Napriek tomu, že spoločnosť Oppo nie je najznámejšou čínskou značkou, tak určite patrí k tým najprogresívnejším. Čísla predajov stúpajú závratným tempom a v uplynulom roku Oppo dokonca ovládlo domáci trh so smartfónmi.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prieskum zastúpenia jednotlivých značiek vytvorený spoločnosťou IDC ukázal, že spoločnosť Oppo je na prvom mieste s trhovým podielom na úrovni 16,8 %. Zároveň ide o najväčšieho skokana v rebríčku s medziročným nárastom o viac ako 122 %. V tesnom závese sa nachádza gigant Huawei s podielom 16,4 % na čínskom trhu. Prvú trojicu uzatvára sesterská spoločnosť prvej menovanej značky, spoločnosť Vivo, ktorá dosiahla 14,8 % trhový podiel. Pre mnohých sú sklamaním posledné dve priečky v top 5 prieskumu, ktoré vyplnili spoločnosť Apple, resp. Xiaomi.

zdroj fotografie: techcrunch

Nenechaj si ujsť
Ako vedia čínske spoločnosti vyrábať výborné smartfóny za tak nízke ceny?

Z údajov prieskumu trhu vyplýva, že sesterské spoločnosti, Oppo a Vivo, ktoré vlastní spoločnosť BBK, spolu dosiahli takmer jednu tretinu všetkých predaných smartfónov na čínskom trhu. Medzi nimi, na druhej priečke, sa v rebríčku nachádza spoločnosť Huawei, ktorá si oproti minulému roku polepšila o necelých 22 %.

Koncept smartfónu Oppo Find 9

zdroj fotografie: youtube

Zhodneme sa na tom, že pre Xiaomi rok 2016 nebol ani zďaleka ideálny. Odrazilo sa to aj na číslach predaja na domácom trhu a medziročnom poklese 36 %. Populárna značka však neskladá zbrane a v roku 2017 chce zase preraziť použitím nových stratégií pri predaji. Spolieha sa najmä na novú vlajkovú loď Xiaomi Mi6, viacero smartfónov s výborným pomerom ceny a výkonu i vlastnú radu procesorov.

Podobnú situáciu zažíva aj technologický gigant Apple, ktorý sa umiestnil na 4. priečke. Zdá sa, že svoju pozíciu v Číne nezachránil ani predstavením siedmej generácie iPhonu, ktorá bola pre mnohých fanúšikov spoločnosti miernym sklamaním.

zdroj fotografie: Apple

Zobraziť aktuálnu cenu Oppo R9

Smartfóny značky Oppo sa stávajú stále viac žiadanejšími nielen v domácej Číne, ale taktiež na celom svete. Do popredia ich tlačí inovatívny dizajn a technológie, skvelý výkon a hlavne agresívna cenovka, ktorá je pre mnoho zariadení Oppo charakteristickou. Tento rok by spoločnosť mala predstaviť dlho očakávaný Oppo Find 9, ktorý by mohol nakloniť misky váh opäť na stranu spoločnosti.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]