banner-redmi-4aKanadský výrobca BlackBerry v septembri oznámil, že prestane vyrábať smartfóny a už sa bude sústrediť len na služby, respektíve softvér. Teraz prichádza ďalšia významná správa o podpísaní (takmer) globálnych práv pre užívanie značky čínskou spoločnosťou TCL. 

Podľa podmienok dohody bude mať TCL na starosti dizajn, výrobu, predaj a poskytovanie používateľskej podpory pre zariadenia značky BlackBerry. Blackberry sa bude venovať už len poskytovaniu služieb a softvéru. I keď sa dohoda uvádza ako „globálna“, predsa len existuje zopár obmedzení. Týkajú sa krajín, ako Nepál, Bangladéš, Srí Lanka, India a Indonézia. Podľa portálu Bloomberg je dôvod ten, že BlackBerry má licenčnú zmluvu v Indonézii a pracuje na dohode s inou indickou spoločnosťou.

BlackBerry PRIV môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Blackberry DTEK50 a BlackBerry Priv

Blackberry DTEK50 a BlackBerry Priv

zdroj fotografie: Android Central

Pre TCL toto nie je prvý nákup nejakého výrobcu smartfónov a tento rok kúpilo aj spoločnosť Palm, no zatiaľ s ňou však nič zásadné nespravilo. Väčšina nových BlackBerry zariadení teda bude vyrábaná spoločnosťou TCL, no pre nás to nie ja až taká novinka, pretože aj posledné dva BlackBerry smartfóny vyrábalo TCL. Konkrétne sa jedná o modely DTEK50 a DTEK60.

TIP: Rekordných 87,5 % predaných smartfónov v Q3/2016 tvorili Androidy

blackberry-dtek50

BlackBerry DTEK50

zdroj fotografie: Dgtle

Len pre informáciu, BlackBerry si v roku 2009 držalo 20 % podiel vo svetovom predaji smartfónov. Teraz mu už však patrí sotva viditeľných 0,1 %. Takže, aj keď je BlackBerry ako výrobca smartfónov už dávno „mŕtvy“, u niektorých spotrebiteľov si stále drží určitú príťažlivosť (najmä kvôli dobrému menu v minulosti).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom