Spoločnosť HiMo je pomerne známa výrobou elektrických bicyklov najmä na čínskom trhu. Prostredníctvom kampane na IndieGoGo sa však rozhodla ponúknuť svoj bicykel s názvom HiMo Z20 celosvetovo. Ako môžeš na číslach tejto zbierky vidieť, o bicykle je obrovský záujem a priamo z webu IndieGoGo si ho môžeš objednať aj ty.

Skladací elektrický bicykel HiMo Z20 je už v produkčnej fáze a očakávaný dátum odoslania objednaných je v mesiaci august. Spoločnosť predáva produkt v niekoľkých „balíkoch“, ričom ten najzákladnejší, v ktorom dostaneš jeden bicykel HiMo Z20 ťa vyjde na veľmi príjemných 623 €.

Najdrahší balík stojí 1683 €, no v prípade tejto objednávky ti domov prídu hneď 3 skladacie bicykle. Spoločnosť navyše uvádza, že objednávky budú odosielané celosvetovo, čiže problém s dodaním na Slovensko by nemal byť problém.

„Skladačka“ vhodná do mesta aj na vidiek

V rozloženom stave je HiMo Z20 dlhý 147 cm a vysoký 109,5 cm. Ak ho však zložíš, jeho rozmery klesnú na relatívne kompaktných 86 x 74 cm. S váhou iba 21,6 kg sa hravo vyrovná niektorým výkonnejším kolobežkám, čiže jeho prípadný prenos v ruke zvládne aj fyzicky menej zdatná osoba. Maximálna nosnosť je však podobne ako pri väčšine kolobežiek limitovaná do 100 kg. Samozrejmosťou je zvýšená odolnosť voči vode, v tomto prípade bicykel dostal certifikáciu IPX7.

O pohon sa stará 250 W motor, ktorý napája batéria s kapacitou 10 Ah. Výrobca udáva spotrebu energie 0,65 kWh na 100 km. Na jedno nabitie pri čisto elektrickom pohone by si teda mal dokázať prejsť okolo 80 km. Opätovné nabitie na 100 % trvá 5 hodín. Maximálna rýchlosť pri jazde s motorom je obmedzená na 25 km/h.

Čo by to však bolo za elektrický bicykel, keby si na ňom nemal aj možnosť poriadne šliapnuť do pedálov. Okrem plne elektrického režimu disponuje HiMo Z20 tiež režimom jazdy bez elektriny a rovnako aj hybridným režimom, kde elektromotor iba napomáha pri šliapaní do pedálov. Úroveň pomoci sa dá nastaviť v rozmedzí od 30 do 70 %.

O brzdenie sa starí dvojica kotúčových bŕzd a stúpanie do väčších kopcov hravo zvládne 6-stupňový prehadzovač značky Shimano. Úroveň nabitia batérie, ako aj aktuálnu rýchlosť či prejdené kilometre, môžeš sledovať na prehľadnom monochromatickom displeji. V prípade ľahšieho defektu ťa môže zachrániť vzduchová pumpa, ktorá je integrovaná v sedadle bicykla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom