Elektrické automobily sa stávajú čoraz obľúbenejšími, no preraziť na americkom trhu to nemajú vôbec ľahké. Hovorí sa aj to, že pokiaľ chce automobilka zabodovať priamo na americkom trhu, tak musí priniesť auto vo forme pick-upu. Zdá sa, že Čína sa snaží preraziť aj v tejto oblasti priemyslu, čo potvrdzujú najnovšie informácie.

Spoločnosť Kayiyun Motors totiž prichádza s čínskym modelom pick-upu, ktorý prekvapí predovšetkým veľmi nízkou cenou. Ten sa v domovskej Číne predáva už takmer 4 roky, no spoločnosť sa rozhodla, že zaútočí aj na európsky či americký trh. Cena bude v porovnaní s Čínou samozrejme vyššia, no aj tak sa jedná o takmer smiešnu sumu.

Prečítajte si tiež!
Tesla znížila cenu Modelu 3. Dôvodom je neočakávaný výsledok referenčného programu firmy

Privítajte čínsky Pickman

Je viac než pravdepodobné, že pôjde o priameho konkurenta elektrickej varianty modelu F-150 z dielne amerického Fordu, ktorého cena však začína na sume takmer 9000 dolárov. Čínsky Pickman sa v domovskej krajine úspešne predáva za približne 2500 dolárov a cena pre Európu či Ameriku by mala predstavovať 5000€/5700$.

Stavebný pomocník

Ide o vozidlo, ktoré zrejme svoje využitie nenájde na dlhých cestách, skôr naopak. Pickman predstavuje svoju hlavnú myšlienku, ktorou je úžitkové vozidlo využívané najmä na staveniskách. Pri pohľade na cenu však netreba očakávať veľký dojazd ani maximálnu rýchlosť.

Pre pracovníkov, ktorí potrebujú previezť nejaký materiál je to však úplne postačujúce. Batéria s kapacitou 7,2 kW zabezpečí dojazd 120 kilometrov, maximálna rýchlosť dosiahne 45 km/h a nosnosť postačí na 500 kg náklad.

Že sú ciele spoločnosti naozaj veľké, potvrdzuje aj úmysel predať 10 000 kusov Pickmanov v tomto roku len na území Ameriky a stať sa aspoň tak úspešným ako model F-150 z dielne Fordu. Výrobca Pickmanov však už získal aj povolenie na predaj v Európskej únii a ako prvé by sa mali tieto elektrické pick-upy ocitnúť v Nemecku či Taliansku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom