Spoločnosť Fitbit prichádza s novými inteligentnými hodinkami Fitbit Versa, ktorými chce osloviť širší záber zákazníkov a myslí taktiež aj na nežnejšie pohlavie. Toto všetko ponúknu.

Spoločnosť Fitbit práve predstavila svoje nové inteligentné hodinky Versa. Tie sa vzhľadom podobajú na známe hodinky Apple Watch, hoci sú o niečo menšie.  Ich dizajn je v porovnaní s predchodcom Fitbit Ionic – hodinkami zameranými primárne na fitness,  všestrannejší a ponúka viacero inteligentných funkcií.

Fitness a inteligencia nie sú pre Fitbit Versa žiaden problém

Nové hodinky Fitbit Versa tak po novom dokážu napríklad sťahovať a inštalovať rôzne aplikácie, prehrávať a ukladať hudbu a obsahujú niekoľko nových funkcií venovaných zdraviu žien. Stále však ponúka veľa funkcií svojho predchodcu zameraného na fitness. Ide napríklad o zabudované tréningové módy, sledovanie srdcového tepu či prispôsobené fitness tipy. Ak ťa tieto hodinky s cenovkou približne 162 € zaujali, v pokračovaní článku sa môžeš o nich dozvedieť viac. Tu je všetko, čo dokážu:

Fitbit Versa sú určené na to, aby boli inteligentnejšie, ale mali taktiež široké fitness zameranie

Hodinky používajú nový operačný systém Fitbit OS 2.0, ktorý je jednoduchší a intuitívnejší. Pokiaľ ti ide primárne o fitness, hodinky dokážu poskytnúť denné či týždenné fitness údaje spolu s históriou. Poskytnú ti tiež tipy, denné usmernenia a aj motivačné správy. Pripomienky a výzvy sa časom postupne personalizujú. Hodinky sa totižto učia na základe tvojich denných návykov. Na základe toho poskytnú personalizované tréningy a automatické sledovanie aktivít. Nechýba ani sledovanie srdcového tepu 24/7.

Fitbit Versa umožňujú inštaláciu rôznych aplikácií. Hodinky si tak vieš prispôsobiť na svoj obraz.

Hodinky Fitbit Versa ponúkajú väčšie množstvo aplikácií ako predchodca. Medzi aplikácie, ktoré je možné nainštalovať partia napríklad  E-Trade, Flipboard, Hue Lights, Nest, Starbucks, Strava, Surfline, United Airlines, Weather a Yelp.

Ak máš telefón s operačným systémom Android, hodinky tak môžu odosielať rýchle a predinštalované odpovede na správy z rôznych aplikácií

Spojenie s telefónom ti umožní dostať zo svojich hodiniek viac. Dokážeš tak odpovedať na prijaté správy rýchlo a pohotovo.

Fitbit Versa dokážu uložiť viac ako 300 skladieb alebo ich prehrať cez službu Pandora. Hodinky je taktiež možné spárovať so slúchadlami cez Bluetooth, takže svoj telefón môžeš počas cvičenia kľudne nechať doma

Jediným nedostatkom môže byť fakt, že hodinky Fitbit Versa oproti predchodcovi nemajú zabudované GPS. Na druhej strane, nie všetky hodinky podporujú prehrávanie hudby cez hudobné služby priamo do Bluetooth slúchadiel.

Špeciálna edícia hodiniek Versa je dodávaná s ďalšou skvelou funkciou. Obsahuje totižto čip, ktorý umožňuje využívať bezkontaktné platby Fitbit Pay

Dnes už postupne začíname platiť svojimi smartfónmi. Prečo by sme nemohli platiť aj hodinkami?

Ak si necháš hodinky na ruke aj počas spánku, Fitbit Versa dokážu monitorovať tvoj spánok.

Hodinky Versa obsahujú takzvaný relatívny senzor SpO2. Ten je schopný sledovať poruchy spania, ako je napríklad spánková apnoe. Táto funkcia môže niekedy skutočne zlepšiť kvalitu tvojho spánku.

Fitbit Versa sú vodotesné, takže je ich možné nosiť pri plávaní alebo surfovaní – pred vstupom do vírivky alebo  sauny ich však radšej odlož

To, že sú hodinky vyrobené z prémiových materiálov svedčí aj vodeodolnosť. Preto si môžeš svoje hodinky vychutnať pri akomkoľvek vodnom športe.

Fitbit pripravil nové nástroje, ktoré sú určené na wellness a sledovanie zdravia žien

K dispozícii sú nové zdravotné nástroje zamerané primárne na ženy. Medzi ne patrí zaznamenávanie menštruačný cyklov a predpovede periód. Hodinky dokážu zobraziť  aj vzdelávací obsah o zdraví, wellnesse a o plánovaní rodiny. Taktiež nechýba online podpora a skupiny s témami týkajúcich sa zdravia žien.

Zdá sa ti tento dizajn povedomý?

Už pri prvom pohľade je jasné, kde sa spoločnosť Fitbit inšpirovala. Niekoľko rokov sa s veľmi podobným dizajnom stretávame pri známych Apple Watch. Štvorcový dizajn so zaoblenými hranami, vypuklým displejom a takmer totožnými rozmermi robí z týchto modelov smart hodiniek dizajnovo veľmi podobné zariadenia.

Fitbit Versa budú dodávané v troch farebných prevedeniach: black, silver, a rose gold

Zatiaľ čo Fitbit Versa prichádzajú len v troch farebných prevedeniach, remienky ponúkajú viacero farieb na výber

Klasické remienky sú navyše odolné voči potu a vode. Prichádzajú vo farebných prevedeniach peach, gray, black, periwinkle, and white. Všetky tieto farby ti umožnia vykladať si svoje vysnívané hodinky na mieru.

Fitbit však ponúka aj remienky vyrobené z nehrdzavejúcej ocele či kovu

Ak sa ti klasické remienky nepáčia, máš na výber aj prémiové vyhotovenia ako napríklad remienky vyrobené s nehrdzavejúcej ocele v striebornom a čiernom prevedení. To isté farebné prevedenie je dostupné aj v prípade remienkov vyrobených s kovu so sieťkovanou štruktúrou.

Ak si zakúpiš špeciálnu edíciu hodiniek Fitbit Versa, dostaneš jeden z týchto remienkom v štýle Athleisure

Ak sa ti páči móda Athleisure, ktorá je známa nosením oblečenia určeného na cvičenie aj mimo telocvične, môžeš si vychutnať tento módny trend aj na svojej ruke.

Výrobca tvrdí, že Fitbit Versa vydržia až 4 dni na jedno nabitie

Výdrž hodiniek na jedno nabitie nie je tá najlepšia, ktorú sme kedy videli, vystačí však pohodlne s tebou udržať krok aj pri tom najaktívnejšom využívaní.

Cena týchto výnimočných hodiniek sa bude pohybovať na hranici 162 € a časom by mali byť dostupné aj u nás

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom