Kalifornské Apple je v USA najúspešnejším predajcom smartfónov a elektroniky. Niet teda divu, že neustále vidíme rastúcu sieť obchodov Apple Store a ďalší vyrastá aj v centre Chicaga, no dizajnom je skutočne unikátny. 

Výstavba nového Apple Store v Chicagu pokračuje tým správnym tempom a dokonca už bola osadená aj strecha budovy, ktorá však vyzerá ako enormne zväčšený MacBook Air. Na ňom, samozrejme, nechýbalo známe logo výrobcu. Podľa miestnej mediálnej spoločnosti DNAinfo bol znak jablka viditeľný približne hodinu predtým, než ho pracovníci zbalili. Mnohých však dizajn strechy príjemne prekvapil a rozhodne si ho všimne každý okoloidúci.

So apparently the new #applestorechicago looks like a giant #laptop. #underconstruction #viewfrommyoffice @choreographics

Príspevok, ktorý zdieľa KAOS Since Always (@kaos_since_always),


Nenechaj si ujsť
Stavba Apple Campusu je takmer na konci. Na týchto záberoch vyzerá dokonale

Prvé fotografie londýnskej spoločnosti Foster + Partners síce odhalili sklenenú budovu s výraznou kovovou strechou, no v tej dobe sa na nej žiadne logo Apple neobjavilo. Chicago Tribune ale ešte v marci potvrdilo, že na streche nového Apple Store rozhodne značka výrobcu chýbať nebude. Na stránke Foster + Partners sa však nachádzajú aj snímky z dvoch ďalších podobných projektov, na ktorých firma pracovala.

New #flagshipstore #apple #applestore got the roof on #michiganave #chicago

Príspevok, ktorý zdieľa Wojtek Gil (@woyteg),

Prvý z nich sa nachádza v meste Hangzhou v Číne a druhá lokalita obchodu je v Singapure. To, či sa obrovský MacBook Air v Chicagu bude aj otvárať, je zatiaľ neisté. K úplnej dokonalosti by firma tento projekt priviedla vtedy, ak by strecha po svojom otvorení obsahovala aj gigantickú klávesnicu a touchpad. Čo povieš na takýto dizajn Apple Store? Prijal by si podobnú budovu aj u nás na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú