Moderné technológie nám majú uľahčiť život, no niekedy je žiaľ opak pravdou. Špehovanie ľudí prostredníctvom navigácie nie je dnes už azda žiadnym tajomstvom, no napriek tomu by nikto nechcel, aby mali spoločnosti neustály prísun údajov o jeho polohe. Vyhnúť sa sledovaniu smartfónu je možné vďaka falošnému GPS, ktoré oklame prípadných záškodníkov a využiť ho môže každý.

Mnohé médiá stále upozorňujú na sledovanie ľudí prostredníctvom ich smartfónov. Funkcie, ktoré často berieme ako neškodné, pritom dokážu byť zneužité aj na nekalé účely. Podobne ako sledovanie na internete mnohým prekáža aj to, že veľké spoločnosti môžu zbierať dáta o pohybe ich smartfónu. Časová os Googlu je dokonalým príkladom toho, ako je možné cez GPS sledovať ľudí. Aj týmto praktikám sa však dá zamedziť.

Stačí si stiahnuť aplikáciu

Prvým krokom nájsť vo virtuálnom obchode aplikáciu, ktorá sa postará o falošnú GPS polohu. Na výber je mnoho titulov, ktoré dokážu splniť úlohu spoľahlivo a jedným z nich môže byť aj aplikácia Fake GPS Location.

Povolenie vývojárskych nastavení

Nenechaj si ujsť
Google ťa sleduje na každom kroku a pravidelne mu to povoluješ. Sledovaniu však môžeš rýchlo zamedziť

Po inštalácii aplikácia pošle používateľa do vývojárskych nastavení, ktoré je predtým potrebné aktivovať opakovaným klikaním na „Číslo zostavy“ v Nastaveniach Android smartfónu. Následne stačí vybrať aplikáciu so simulovanou polohou, kde sa objaví Fake GPS Location.

Využijeme iba GPS signál

Nenechaj si ujsť
Ak vlastníš Android, toto je zoznam, ako Google sleduje každý tvoj krok

Dnešné smartfóny umožňujú získavať údaje o polohe zariadenia prostredníctvom Wi-Fi sietí, ale tiež GPS. Pri falošnej lokalizácii bude potrebné len GPS, ktoré zvolíme v nastaveniach polohy smartfónu.

Ľubovoľná destinácia

Po splnení všetkých spomínaných krokov sa stačí vrátiť do stiahnutej aplikácie GPS Fake Location a vyhľadať požadovanú lokalitu. Po jej nájdení zapneme falošnú GPS lokalizáciu stlačením zeleného tlačidla v pravom dolnom rohu obrazovky. Overiť si tento trik je možné pomocou aplikácie Google Mapy, ktorá zaznamenáva polohu s veľkou presnosťou. Pokiaľ všetko ide tak ako má, miesto aktuálnej polohy sa na mape ukáže falošná, ktorú si používateľ zvolil v GPS Fake Location.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom