Od oficiálneho vydania Cyberpunk 2077 nás už delí len niekoľko hodín. Malé percento kópií sa ale dostalo k recenzentom, na základe ktorých portál Tom’s Hardware dokázal vytvoriť hneď niekoľko benchmarkov na rôznych úrovniach nastavení.

V prvom rade sa web ohrádza, že k dispozícií mali len verziu na recenzovanie, ktorá sa môže od finálnej, vydanej celosvetovo 10. decembra, líšiť. Asi najväčšou zmenou bude dnes už tradičný day one patch, rozhodne dopomáhajúci hre k lepšej optimalizácii a zaplátaní zásadných technologických dier.

Oficiálne požiadavky na hardvér vyzerajú nasledovne:

  • GeForce GTX 780 je minimum, no hru si zahráš na najnižšie možné nastavenia a s nízkym snímkovaním
  • GeForce GTX 1060 s 6 GB RAM je odporúčaná pre 1080p na vysoké nastavenia
  • GeForce RTX 2060 je odporúčaná pre 1440p na ultra nastavenia
  • GeForce RTX 2080 Super je odporúčaná pre 4K na ultra nastavenia

Na druhej strane sú nastavenia s pridaním ray tracingu. Tie vyzerajú takto:

  • GeForce RTX 2060 je minimum pre 1080p a ray tracing na strednej úrovni
  • GeForce RTX 3070 je odporúčaná pre 1440p a ray tracing na ultra úrovni
  • GeForce RTX 3080 je odporúčaná pre 4K a ray tracing na ultra úrovni

Portál upozorňuje, že vyššie popísané odporúčania sú určené pre hranie pri 30 až 40 fps. Pokiaľ hru nezoptimalizuje ani day one patch, hráči budú musieť v prípade cieľa 60 fps siahnuť po väčších hardvérových kalibroch.

Redakcia testovala hru na počítači s dvojnásobným počtom jadier a s dvojnásobnou pamäťou RAM, aké sú pre titul odporúčané. Následne uzamkli polovicu jadier na procesore Intel Core i9-9900K, aby dosiahli výkon porovnateľný s Intel Core i7-7700K.

www.support.cdprojektred.com

Starší procesor je na grafoch znázornený svetlejšou modrou farbou, tmavomodrou sú potom karty od Nvidie a červenou AMD.

Zároveň upozorňujú, že na testovanej verzii je aplikovaná Denuvo ochrana, ktorá môže zbytočne vyťažovať procesor. Konečná verzia dostupná pre hráčov túto ochranu obsahovať nebude.

Automatické zakliknutie Ultra nastavení, 4K a plný ray tracing sa pri tejto hre nekoná

Ako ukázali benchmarky, pokiaľ vlastníš GTX 1060, v prípade Cyberpunk 2077 by si mal pouvažovať nad investovaním do novej grafickej karty. Následne by sme sa orientovali v závislosti od toho, v ktorom rozlíšení chceme hrať.

V prípade rozlíšenia 1440p by sme nezanedbali ray tracing, kde pod kartu RTX 3080 nemá veľmni zmysel ísť. Ružové to však nie je ani v momente, že si chceš zahrať na Ultra nastavenia v 4K. Pri ray tracingu budeš musieť urobiť hneď niekoľko kompromisov v nastaveniach.

Zatiaľ čo najsilnejší čip z testovaných, GeForce RTX 3090, zvláda hru na ultra nastavenia v 4K rozlíšení so 46 fps v priemere, pri zapnutí ray tracingu na medium padnú fps na hranicu 26. Ultra ray tracing na rovnakých nastaveniach pri tejto konfigurácii nezabezpečí titulu ani 20 snímok za sekundu.

Reálne testy potvrdili, že odporúčaná technická špecifikácia nie je cielená na hranie v 60 fps a vyššie. Rovnako sme mali možnosť vidieť mieru, akou sa titul spolieha na výpočtovú silu procesora.

Musíme však brať na zreteľ, že finálnu verziu takmer okamžite obohatí day one patch a zároveň vďaka absencii ochrany Denuvo dôjde k odľahčeniu procesorov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP