Apple predstavil prvé náhlavné bezdrôtové slúchadlá, ktoré vyvolali množstvo kontroverzie najmä kvôli premrštenej cenovke. Za slovenských 629 € atakujú teritórium prémiových smartfónov. Pokiaľ by chcel používateľ pripojiť slúchadlá AirPods Max k iPhonu káblom, priplatí si desiatky eur. Bude k tomu potrebovať dva originálne káble od Apple, informuje v recenzii The Verge.

Kalifornský gigant je už nechválne známy tým, že od svojich zákazníkov „ťahá“ peniaze za všelijaké možné doplnky, ktoré umožňujú využitie ďalších funkcií a konektivity v jeho zariadeniach. Stačí sa pozrieť len na ceny adaptérov k jeho iPadom a MacBookom, či ceny ďalšieho príslušenstva.

Vysokou cenovkou prekvapil aj v prípade prémiových slúchadiel AirPods Max, ktoré sú prvými náhlavnými slúchadlami značky a rozširujú tak rodinu AirPodov. Tentokrát však Apple mieri skutočne vysoko. Tento bezdrôtový headset totiž stojí takmer toľko, čo nový iPhone 11 a navyše sa stále nabíja a pripája cez Lighning port, čo komplikuje jeho pripojenie k smartfónu.

Apple opäť prekvapuje bizarným riešením konektivity

Apple už dokázal využiť USB-C v iPadoch, MacBookoch, no stále ho akosi „zabudol“ pridať do iPhonov či najnovších slúchadiel AirPods Max. Zrejme však vedel, prečo sa tak rozhodol. Nabíjanie týchto slúchadiel káblom je možné len v prípade, ak sú cez Lightning port pripojené k adaptéru s USB-C vstupom.

V balení slúchadiel sa totiž nachádza len kábel z USB-C na Lightning a opäť chýba aj nabíjačka. V praxi to znamená, že ich k iPhonu len tak používateľ nepripojí. Aj bezdrôtové slúchadlá totiž mnohí s obľubou stále používajú s káblovým pripojením.

V prípade Apple je potrebné dokúpiť ďalšie dva káble, ktoré u nás stoja spolu takmer 50 €. V prvom rade bude potrebný tzv. „dongle“ z Lightning na vstup pre 3,5 mm jack, ktorý na Slovensku stojí 10 €.  K tomu si navyše musí používateľ dokúpiť špeciálny kábel z Lightning na 3,5 mm jack, aby mohol AirPods Max k iPhonu vôbec pripojiť.

Ten vyjde na ďalších 39 €. Celkovo tak bude káblové pripojenie týchto slúchadiel Applu stáť ďalších 49 €, čo vo výsledku navyšuje sumu slúchadiel na takmer 680 €.  Za túto cenu si však už môže zákazník kúpiť aj nový iPhone 11.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom