Kalifornský gigant dnes nečakane predstavil svoje prvé náhlavné slúchadlá vôbec. Apple AirPods Max prichádzajú s veľmi čistým a elegantným dizajnom a hlavne množstvom funkcií, no ich cena sa šplhá do astronomických výšin.

Produkty s logom nahryznutého jablka sa všeobecne pohybujú cenami vysoko a inak tomu nie je ani pri náhlavných slúchadlách AirPods Max. Budúci majitelia však za 629 € (oficiálna európska cena) dostanú naozaj kvalitné a skvelo vyzerajúce slúchadlá. Do predaja pôjdu už o pár dní, presne 15. decembra, no predobjednať sa dajú už teraz. Len pre zaujímavosť, cena týchto slúchadiel sa takmer vyrovná iPhonu 11.

Prémiové slúchadlá so skvelými funkciami

Novinka od Apple prichádza v piatich farebných prevedeniach – sivá, strieborná, modrá, zelená a ružová. Základom slúchadiel bude čip H1, ktorý zabezpečí svižný chod pokročilých funkcií.

Dizajn slúchadiel je navrhnutý, aby čo najlepšie rozložil váhu na vrchnú časť hlavy. Náhlavný pás v kombinácii s oceľovým rámom ponúka dostatočný komfort spojený s pevnosťou a pružnosťou. Apple ďalej vo svojej tlačovej správe uvádza, že samotné slúchadlo je ku konštrukcii pripevnené pomocou revolučného mechanizmu.

Ten má zabezpečiť, aby slúchadlo dokonale sadlo na každý typ hlavy a nikoho by tak nemali nové AirPods Max tlačiť ani pri niekoľkohodinovom nosení. Výrazne by k tomu mala pomôcť aj pamäťová pena, ktorou sú vypchaté vnútorné vankúšiky. Na ovládanie hlasitosti či prepínanie hudby si na slúchadlách našla svoje miesto korunka Digital Crown známa z Apple Watch.

Apple

Najdôležitejšou súčasťou slúchadiel je ovládač, ktorý premieňa digitálne signály na zvukové vlny. Apple sa rozhodol použiť svoj vlastný 40 mm dynamický ovládač, pričom tvrdí, že vďaka nemu majú slúchadlá naozaj bohaté basy a čisté výšky. Ich zvuk by mal byť konkurencieschopný tým najlepším slúchadlám na trhu od spoločnosti ako Sony či Bose.

Apple

Množstvo špičkových funkcií

Okrem kvalitného hardvéru ponúkajú AirPods Max aj veľa lákavých funkcií. Obe slúchadlá disponujú trojicou mikrofónov, ktoré snímajú okolitý hluk, zatiaľ čo mikrofón vo vnútri sníma, čo používateľ práve počuje. Softvér sa následne stará o to, aby sa do ucha dostávalo čo najmenej rušivého hluku z okolia.

Apple

Adaptívny ekvalizér dodá dynamickú úpravu basových a stredových frekvencií v reálnom čase, do ucha sa tak kontinuálne dostáva „jednotný“ zvuk. Ďalšou možnosťou je aj transparentný režim, ktorý narozdiel od aktívneho potláčania hluku prepúšťa zvuky z okolia a používateľ tak môže počúvať hudbu a zároveň počuje, čo sa okolo neho deje.

Spárovanie s ďalšími zariadeniami od Apple je už štandardne veľmi jednoduché. Slúchadlá tiež dokážu detegovať, kedy si ich používateľ nasadí na hlavu a na základe toho spustiť alebo pozastaviť prehrávanú hudbu.

Apple

Na jedno nabitie vydržia úctyhodných 20 hodín so všetkými zapnutými funkciami. Nabíjanie, žiaľ, prebieha pomocou Lightning konektora. Apple radšej mohlo siahnuť po USB-C alternatíve.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom