V Českej republike sa narodilo nové herné štúdio. Informoval o tom na svojom Twitteri jeho zakladateľ a výkonný riaditeľ, Jarek Kolář, ktorý zároveň priblížil, na akom hernom projekte aktuálne pracujú.

Ako píše portál Vortex, Kolář je jednou z legiend českého herného priemyslu. V minulosti pracoval na hrách ako Tajemství Oslího ostrova, Mafia II a III a v neposlednom rade ikonickej militantnej akcii Vietcong. Po niekoľkých rokoch v štúdiách Bohemia Interactive a BadFly Interactive, založil Kolář nové štúdio so sídlom v Brne, INGAME STUDIOS.

Štúdio sa rozrastá

Podľa len nedávno spusteného Twitteru spoločnosti má štúdio aktuálne na konte 40 interných a 40 externých zamestnancov, pričom hľadajú ďalšie posily. Pôvodný príspevok riaditeľa štúdia uvádza, že vývojári pracujú na atmosférickej kooperatívnej akcii z pohľadu vlastných očí, postavenej na Unreal engine.

Mnohí sa teda domnievajú, že pôjde o duchovného nástupcu Vietcongu. Tomu nahráva aj prísľub štúdia na Twitteri. Hneď prvý príspevok bol venovaný práve tejto strategickej akcii, na ktorej pracovalo až 7 členov súčasného tímu.

Nenechaj si ujsť
Milovali sme ich kvôli českému dabingu. Toto je 10 legendárnych hier, na ktoré nejde zabudnúť

Pri vývoji aktuálnej hry sa Vietcongom inšpirovali najmä pohlcujúcou kampaňou jedného hráča, neodpustiteľným kooperačným režimom a uprednostňovaním hrateľnosti pred vizuálom. Nechýba ani spomienka na hru viacerých hráčov alebo excelentnú zvukovú stránku.

Ak nie znovuzrodenie, tak snáď aspoň duchovný nástupca

Myšlienke o znovuzrodení akcie z roku 2003, respektíve jej duchovného nástupcu v modernej grafike a s aktuálnymi hernými mechanikami, nahráva aj príspevok spred niekoľkých dní.

V ňom Kolář zisťoval, či by si hráči v dnešnej dobe kúpili hru podobnú práve titulu Vietcong, kde by nechýbal kooperatívny a tím vs. tím režim. Až 91,2 % fanúšikov z 1038 reakcií by o takúto hru na súčasný hardvér malo záujem.

Jediné, čo vieme určite je, že INGAME STUDIOS pracuje na FPS akcii, ktorá sa s veľkou pravdepodobnosťou ponesie v duchu pôvodnej českej akcie. Na oficiálne predstavenie si však ešte niekoľko piatkov budeme musieť počkať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom