O tom, že herné štúdia na Slovensku či v Česku dokážu vyprodukovať skutočne kvalitné hry niet vôbec pochýb. Mimo graficky náročných žánrov sú na trhu aj adventúry, ktoré majú hráčov potešiť vizuálom a jednoduchosťou. Jedným z najlepších v tomto odbore je štúdio Amanita Design, ktorého najnovší titul Chuchel naberá na popularite.

Pokiaľ si sa ako hráč už stretol s hrami Machinarium, Botanicula či Samorost, vedz, že aj za nimi stoja českí vývojári. Štúdio Amanita Desing však teraz rady svojich adventúr rozšírilo o ďalšiu hru. Jej hlavným hrdinom je chlpatá guľka bažiaca po čerešniach.

Ďalšia populárna novinka z Česka

Vďaka jednoduchej, no o to zaujímavejšej grafike si Chuchel získal veľkú pozornosť a momentálne patrí medzi najpredávanejšie hry nielen na Steame. Za cenu necelých 10 € si ju môžu hráči stiahnuť aj z portálu GOG.com, a to na Windows, ale aj MacOS.

Nenechaj si ujsť
Kingdom Come pridá ďalší unikát. Do hry chce zapracovať príbehy a postavy z Game of Thrones

Neskôr však táto novinka zavíta aj do Android smartfónov a iPhonov. Svojim originálnym spracovaním hra zaujala natoľko, že už získala niekoľko cien a nominácie na rôzne súťaže. Už 22. marca tak bude bojovať o priečku v prestížnej súťaži IGF Awards, konkrétne v kategórii za najlepšie vizuálne spracovanie.

Vývojári zo susedného Česka však ukázali aj špeciálnu edíciu „Cherry“, ktorá hráčom za 14,94 € prinesie okrem samotnej hry aj 44 minútovú pesničku od kapely DVA. Tento balík zahŕňa tiež 89 strán plných skíc od Jaromíra Plachého a špeciálny typ písma pre všetky počítače. Česi tak opäť raz ukázali, že svoje zručnosti dokážu uplatniť aj pri počítačových hrách, ktoré pozná celý svet.

Pošli nám TIP na článokNovinky