O tom, že herné štúdia na Slovensku či v Česku dokážu vyprodukovať skutočne kvalitné hry niet vôbec pochýb. Mimo graficky náročných žánrov sú na trhu aj adventúry, ktoré majú hráčov potešiť vizuálom a jednoduchosťou. Jedným z najlepších v tomto odbore je štúdio Amanita Design, ktorého najnovší titul Chuchel naberá na popularite.

Pokiaľ si sa ako hráč už stretol s hrami Machinarium, Botanicula či Samorost, vedz, že aj za nimi stoja českí vývojári. Štúdio Amanita Desing však teraz rady svojich adventúr rozšírilo o ďalšiu hru. Jej hlavným hrdinom je chlpatá guľka bažiaca po čerešniach.

Ďalšia populárna novinka z Česka

Vďaka jednoduchej, no o to zaujímavejšej grafike si Chuchel získal veľkú pozornosť a momentálne patrí medzi najpredávanejšie hry nielen na Steame. Za cenu necelých 10 € si ju môžu hráči stiahnuť aj z portálu GOG.com, a to na Windows, ale aj MacOS.

Nenechaj si ujsť
Kingdom Come pridá ďalší unikát. Do hry chce zapracovať príbehy a postavy z Game of Thrones

Neskôr však táto novinka zavíta aj do Android smartfónov a iPhonov. Svojim originálnym spracovaním hra zaujala natoľko, že už získala niekoľko cien a nominácie na rôzne súťaže. Už 22. marca tak bude bojovať o priečku v prestížnej súťaži IGF Awards, konkrétne v kategórii za najlepšie vizuálne spracovanie.

Vývojári zo susedného Česka však ukázali aj špeciálnu edíciu „Cherry“, ktorá hráčom za 14,94 € prinesie okrem samotnej hry aj 44 minútovú pesničku od kapely DVA. Tento balík zahŕňa tiež 89 strán plných skíc od Jaromíra Plachého a špeciálny typ písma pre všetky počítače. Česi tak opäť raz ukázali, že svoje zručnosti dokážu uplatniť aj pri počítačových hrách, ktoré pozná celý svet.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom