Razer pred pár mesiacmi prekvapil fanúšikov predstavením svojho úplne prvého smartfónu s názvom Razer Phone. Zariadenie pritom dostalo poriadne silné špecifikácie a spoločnosť to teraz využíva v novopredstavenom projekte Linda.

Razer na prebiehajúcej konferencii CES 2018 predstavil projekt, ktorého primárnou súčasťou je okrem Razer Phone aj špeciálny dok. Ten tvarom a konštrukciou pôsobí ako notebook, naplno však prejaví svoje možnosti až po vložení smartfónu. Razer tak svojím prototypom ukazuje, ako by mohol vyzerať smartfón s počítačom v jednom. O podobné spojenie sa už pokúšali mnohí, no s rôznymi výsledkami.

Smartfón ako trackpad

Na začiatku používateľ musí vložiť Razer Phone na miesto, kde v klasických prenosných počítačoch nájdeme trackpad. Ten sa na doku vôbec nenachádza a jeho funkciu po vložení a pripojení do vstavaného USB typu C konektora, kompletne preberá smartfón. To je riešenie, ktoré sme v iných projektoch nevideli, pôsobí pritom mimoriadne logicky a displej môže zobrazovať aj doplňujúce informácie. Razer Phone sa zároveň stará aj o kompletný výkon zostaveného „hybridu“. Dok totiž nedisponuje žiadnym vstavaným procesorom, využíva sa tak výkonný Snapdragon 835 zo smartfónu.

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / YouTube / Razer

Používateľ po spojení Razer Phone a doku má možnosť využívať 13,3 palcový displej s rozlíšením QuadHD (2 560 × 1 440 pixelov). To je skvelá príležitosť na komfortné hranie hier či prácu s grafickým softvérom. Okrem toho dok ponúka aj doplňujúce úložisko s veľkosťou 200 GB, jeden klasicky USB port a jeden USB typu C, tiež vstavanú 53,6Wh batériu, z ktorej bude možné nabíjať aj samotný smartfón. K dispozícii nie je reproduktor, ten ale opäť zastupuje Razer Phone so stereo reproduktormi Dolby Atmos. Celé zariadenie, teda dok s pripojeným smartfónom, má vážiť len 1,25 kilogramu. Celú atmosféru dotvára klávesnica razeru s možnosťou nastavenia farieb podsvietenia.

Nenechaj si ujsť
Prvý smartfón od Razeru je realitou. Má brutálny výkon a displej, ktorý mu prinesie nevídaný používateľský zážitok

Dostupnosť? Nejasná

Projekt Linda je stále len prototypom a nie konečným produktom. Kedy by sa toto zariadenie mohlo dostať do predaja, nie je známe a dokonca ani isté. Razer už v minulosti predstavil na podobných veľtrhoch ako je CES množstvo technológií, ktoré sa nakoniec oficiálne k používateľom nedostali. Snáď to nebude prípad aj projektu Linda, pretože ide o nesmierne zaujímavý koncept. Mal by si o takéto zariadenie záujem?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom