CEO Xiaomi potvrdil príchod novej powerbanky, ponúkne dvojsmernú podporu rýchleho nabíjania

Teraz čítate
CEO Xiaomi potvrdil príchod novej powerbanky, ponúkne dvojsmernú podporu rýchleho nabíjania

banner-redmi-proXiaomi pre pár dňami zverejnilo teaser, ktorý ohlasoval príchod nového zariadenia už 21. septembra. Spoločnosť najskôr neprezradila, o aký produkt konkrétne ide, hneď sa však objavili špekulácie o novej powerbanke. Prostredníctvom Weibo to už potvrdil aj samotný CEO Xiaomi, Lei Jun. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čínsky výrobca už v minulosti predstavil parádne externé batérie s kapacitami 5000 mAh, 10 000 mAh a 20 000 mAh. Tie zaznamenali vo svete veľký úspech, o čom svedčí vyše 20 miliónov predaných kusov. Podľa zverejnenej fotografie od Lei Juna, príde najnovší model powerbanky s kapacitou 10 000 mAh. Navýšenie kapacity sa tak nekoná, no novinka by mala v porovnaní s predchodcami ponúknuť niekoľko nových funkcií.

Xiaomi Mi PRO 10000 mAh môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

xiaomi-powerbank

Súčasťou výbavy tak bude nielen klasický USB konektor, ale aj reverzibilný port USB typu-C. Podporované bude navyše dvojsmerné rýchle nabíjanie. To znamená, že za menej času nabijete nielen svoje mobilné zariadenie, ale aj samotnú powerbanku. Je otázne, či Xiaomi ponúkne túto pokročilejšiu funkcionalitu za podobné ceny ako tomu bolo pri predchádzajúcich modeloch. Napríklad najnovšia powerbanka Mi Powerbank Pro s celkom podobnými špecifikáciami bola pri predstavení dostupná v Číne za približne 20 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
57%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
14%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.