Spoločnosť BMW Group predstavuje svoje inovatívne oblasti eDrive Zones v ďalších 20 európskych mestách vrátane Kodane, Toulouse a Verony. To znamená, že z tejto priekopníckej technológie teraz ťaží celkovo 138 európskych miest. Očakáva sa, že služba v budúcom roku príde približne do 30 ďalších miest po celom svete.

V oblastiach eDrive Zones sa plug-in hybridné vozidlá BMW po vjazde do mestských oblastí automaticky prepnú do plne elektrického jazdného režimu. Potom plug-in hybridné modely jazdia lokálne bez emisií rovnako ako čisto elektrické vozidlá a s nízkymi nákladmi na palivo, pretože elektromotory sú pri jazde v mestskej premávke oveľa efektívnejšie ako spaľovacie motory. Vozidlo rozpoznáva určené oblasti pomocou technológie geofencing a GPS. Automatizovaná funkcia eDrive je štandardne dostupná v mnohých existujúcich a všetkých budúcich plug-in hybridoch BMW.

Vodiči pritom získavajú odmeny v podobe bonusových bodov za každý najazdený elektrický kilometer – s dvojnásobkom bodov v oblasti eDrive Zones – ktoré si môžu vymeniť za nabitie kreditu. Na druhej strane, vodiči zbierajú bonusové body aj pri nabíjaní vozidla. Ostatných 20 miest, ktoré sa pridajú, sú: Aberdeen, Bregenz, Brescia, Bristol, Cambridge, Cardiff, Cork, Coventry, Florencia, Klagenfurt, Kodaň, Lille, Matosinhos, Neapol, Oeiras, Oxford, Sheffield, St. Pölten, Toulouse a Verona.

Vyššia kvalita života v centrách miest vďaka eDrive Zones

Oblasti BMW eDrive Zones a vernostný program na dobíjanie kreditu sú úspešným príbehom – pre zníženie úrovne emisií v centre mesta a pre vodičov. Prehľad údajov o používaní ukazuje:

  • Oblasti eDrive Zones zaisťujú vyšší podiel elektrickej jazdy tým, že vozidlo BMW Plug-In Hybrid sa v Európe uvedie do režimu elektrickej jazdy približne 30 000-krát za deň.
  • Viac ako 75 % všetkých jázd v oblastiach eDrive Zones prebieha už dnes v režime elektrickej jazdy. Z toho približne 40 percent vodičov už vchádza do určených oblastí v elektrickom režime. Medzitým sa ďalších 35 percent prepne do režimu elektrickej jazdy pomocou funkcie eZone.
  • Len v poslednom štvrťroku najazdili plug-in hybridné modely BMW v rámci oblastí eDrive Zones ďalších 3,3 milióna kilometrov v režime elektrickej jazdy. To sa rovná viac ako 80 cestám okolo rovníka – elektricky namiesto predchádzajúceho použitia spaľovacieho motora.
  • Zákazníci vozidiel BMW Plug-In Hybrid nazbierali od predstavenia prvých oblastí eDrive Zones v lete 2020 približne 150 miliónov bodov, ktoré si môžu uplatniť ako kredit na dobíjanie. To zodpovedá približne 2,9 gigawatthodinám nabíjacieho výkonu. BMW radu 3 Plug-In Hybrid možno z tejto sumy nabiť takmer 250 000-krát.

BMW

Plug-in hybridy ako dôležitá technológia na splnenie flotilového cieľa spoločnosti BMW Group znížiť emisie CO2 na kilometer do roku 2030 o 50 %

S nárastom tempa elektrickej mobility sa spoločnosť BMW Group vedome rozhodla pre plne elektrické modely a plug-in hybridnú technológiu. Spoločnosť na 95 trhoch po celom svete ponúka celkovo 17 plug-in hybridných modelov. Oblasti eDrive Zones teraz umožnia ešte intenzívnejšie využiť potenciál tejto technológie: ak sa plug-in hybridné vozidlo pravidelne nabíja, najmä denné vzdialenosti možno prekonať lokálne bez emisií. To zahŕňa napríklad milióny každodenných ciest do práce v Európe. V mestských centrách s vysokým objemom dopravy prispievajú plug-in hybridy k znižovaniu emisií CO2.

Používanie tejto technológie tiež znižuje znečistenie a hluk, a tým zlepšuje kvalitu života v mestách. Počas celého životného cyklu majú plug-in hybridy BMW preukázateľne nižší vplyv na emisie CO2 ako modely s konvenčným pohonom, a to aj pri nabíjaní bežnou elektrinou EÚ namiesto zelenej elektriny.

Plug-in hybridné vozidlá BMW už dlho ponúkajú značné výhody v porovnaní s vozidlami s tradičným pohonom:
  • Vyššia kvalita života: V režime elektrickej jazdy používatelia prispievajú k zníženiu emisií a hluku z dopravy v mestách.
  • Úspora nákladov: Ak sa vozidlo nabíja doma alebo v práci, tak jazda na elektrický pohon stojí v meste menej ako prevádzka auta na benzín alebo naftu.
  • Vždy správna teplota, keď nastúpite: Prídavné kúrenie a klimatizácia sú štandardnou výbavou.
  • Brzdi a vyhraj: Batéria sa nabíja aj pri spomaľovaní. V konvenčných autách to jednoducho iba vytvára teplo a opotrebováva brzdy.
  • To najlepšie z oboch svetov: Plug-in hybridné vozidlá ponúkajú radosť z jazdy na elektrinu v meste a klasickú BMW radosť z jazdy na dlhé vzdialenosti. To znamená, že môžu pokryť veľmi široký rozsah použitia a sú ideálne napríklad pre domácnosti s jedným automobilom.
  • Pripravené na budúcnosť: Keďže plug-in hybridy sú schopné jazdiť bez emisií, majú privilégiá podobné privilégiám plne elektrických vozidiel a to napríklad pri parkovaní v rôznych mestách.

BMW

Dôsledný pokrok v plug-in hybridnej technológii BMW

Budúcoročný príchod nového modelu BMW radu 2 Active Tourer na trh znamená začiatok širokého uvedenia piatej generácie plug-in hybridnách vozidiel značky BMW. Využívajú najmodernejšie komponenty najnovšej technológie BMW Gen5, ako je napríklad vysoko integrovaná elektrické pohonná jednotka, v ktorej sú elektronický motor, prevodovka a výkonová elektronika kompaktne spojené v jednom bloku. To prináša ďalšie výrazné zvýšenie účinnosti a dynamiky.

Pozitívna celková bilancia CO2 pre BMW plug-in hybridy

Niekedy sa spochybňuje „skutočné“ hodnotenie životného cyklu plug-in hybridných vozidiel, najmä na trhoch s nízkym podielom zelenej elektriny vo verejnej sieti. Pre BMW plug-in hybridné modely si spoločnosť BMW Group dala vypracovať certifikáty CO2 na celý cyklus od obstarávania surovín, dodávateľského reťazca, výroby a používania až po recykláciu. Pri nabíjaní elektrinou podľa priemerného európskeho mixu počas fázy používania vykazujú plug-in hybridné modely BMW značné úspory CO2 v porovnaní s ich náprotivkami s konvenčným pohonom. BMW Group uvádza na trh každé elektrifikované vozidlo len s dôkazom tohto druhu.

Zoznam miest so zónami BMW eDrive od novembra 2021

Výhody digitálnej služby BMW eDrive Zone môžete zažiť vo veľkom množstve veľkých európskych miest. Zoznam sa v budúcnosti rozšíri o ďalšie krajiny a mestá, aby sa podiel elektrických jázd plug-in hybridných modelov mohol ďalej zvyšovať v neustále rastúcom počte mestských oblastí. V Nemecku je veľa oblasti eDrive Zones identických s takzvanými Umweltzonen (environmentálnymi zónami).

BMW

V súčasnosti sú oblasti eDrive Zones dostupné v týchto mestách: Aachen, Aberdeen, Amsterdam, Antverpy, Augsburg, Balingen, Barcelona, Bazilej, Bath, Belfast, Benátky, Bergen, Berlín, Bern, Birmingham, Bonn, Bordeaux, Braga, Breda, Bregenz , Brémy, Brescia, Bristol, Bruggy, Brusel, Cambridge, Cardiff, Charleroi, Cork, Coventry, Darmstadt, Haag, Dinslaken, Dublin, Düsseldorf, Edinburgh, Eindhoven, Erfurt, Eschweiler, Frankfurt nad Mohanom, Freiburg im Breisgau, Gent, Glasgow, Göteborg, Graz, Groningen, Hagen, Halle (Saale), Hannover, Hasselt, Heidelberg, Heidenheim an der Brenz, Heilbronn, Herrenberg, Ilsfeld, Innsbruck, Karlsruhe, Klagenfurt, Kodaň, Kolín nad Rýnom, Krefeld, Langenfeld (Porýnie), Leonberg, Leuven, Liège, Lille, Limburg an der Lahn, Limerick, Linz, Lipsko, Lisabon, Liverpool, Londýn, Ludwigsburg, Luxemburg, Luzern, Lyon, Madrid, Magdeburg, Mainz, Malmö, Manchester, Mannheim, Marburg, Marseille, Matosinhos, Miláno, Mníchov, Mönchengladbach, Mons, Mühlacker, Münster, Namur, Neapol, Neuss, Norimberg, Oeiras, Offenbach nad Mohanom, Oslo, Osnabrück, Overath, Oxford, Paríž, Pfinztal, Pforzheim, Porúrie, Porto, Regensburg, Remscheid, Reutlingen, Rím, Rotterdam, Salzburg, Schramberg, Schwäbisch Gmünd, Sheffield, Siegen, St. Pölten, Stavanger, Stuttgart, Štokholm, Štrasburg, Tilburg, Toulouse, Trondheim, Tübingen, Turín, Ulm, Uppsala, Urbach, Utrecht, Verona, Viedeň, Wendlingen am Neckar, Wiesbaden, Wuppertal, Zürich a Ženeva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú