Vylepšenia vo výročnom iPhone X boli veľkým prekvapením pre celú základňu fanúšikov Applu rovnako, ako cena za tieto inovácie. Suma prekračujúca hranicu 1 000 € jednoducho zarazila všetkých zákazníkov, ktorí si za novinky museli priplatiť. Tento rok má byť v cenovej politike Apple ukážkovou spoločnosťou a miesto zdražovania má podľa posledných informácií ceny znížiť.

Pamätáš si ten pocit, keď vyšiel na svet výročný iPhone X a ty si si už naň „brúsil“ zuby, no v tom to všetko Apple zabil vysokou cenou? Pravdaže, cenová politika tejto spoločnosti nie vždy vyhovela všetkým zákazníkom, no ani napriek nadsadenej sume nebola o novú „desiatku“ núdza. Používateľov jednoducho zlákal nový OLED displej, ale aj rozpoznávanie tváre v podobe funkcie Face ID. Sú to však práve tieto inovácie, ktorými sa iPhone X od iPhonu 8 a 8 Plus cenou tak výrazne líši. O pár mesiacov by sme ale mohli zažiť niečo, čo u Applu len tak nevídame. A tým je zlacňovanie.

Koniec zvyšovaniu cien smartfónov?

Dizajnová stránka nadchádzajúcej generácie nových iPhonov nebude zrejme veľkým prekvapením. Zdroj z dodávateľského reťazca však prezradil, že cena za OLED displeje v poslednom období výraznejšie klesla, čo by sa malo odraziť práve na výslednej sume za 2. generáciu iPhonu X. Ten by mal do výbavy dostať 5,8″ OLED panel z dielne Samsungu. Jeho väčšie dvojča by však malo na prednej stene privítať obrovský 6,45″ OLED displej, no tentokrát z dielne LG. Do tretice sa podľa všetkého chystá Apple predstaviť aj nový iPhone 9, teda nástupcu minuloročných „osmičiek“, so 6,1″ LCD obrazovkou.

Nenechaj si ujsť
Apple tajne pracuje na komponente, ktorým môže výrazne podkúriť Samsungu, LG aj Sharpu

Takáto trojica nových modelov by mala uspokojiť rozdielne požiadavky zákazníkov, no tí sa majú tešiť aj prívetivejšej maloobchodnej cene. Dokonca má suma za ďalší iPhone X klesnúť podľa analytikov natoľko, že sa z neho môže stať najlacnejší iPhone tohtoročnej ponuky spoločnosti. Pokiaľ sa tento model dostane na trh aj v nižšej pamäťovej verzii, cenou by mohol konkurovať aj „lacnému“ iPhonu 9, ktorý by sa mal podľa analytika Ming-Chi Kua predávať v USA za približne 700 až 800 dolárov. Pre mnohých tieto informácie znejú ako nereálny žart, no Apple mal so Samsungom uzavrieť dohodu o výhodnejších cenách OLED panelov.

Prekvapenie príde v septembri

Kórejskému gigantovi však mnoho možností neostávalo, nakoľko má na skladoch nadbytok týchto komponentov, ktoré sa tak pokúsi predať lacnejšie. Ktorý model však ponesie titul najdrahšieho Apple smartfónu? Špekulácie naznačujú, že ním môže byť doteraz najväčší iPhone so 6,45″ OLED displejom, ktorý by sa mal predávať za minuloročné ceny menšieho iPhonu X. Týmto krokom by spoločnosť z Cupertina rozhodne potešila mnohých fanúšikov, ktorí sa už nemohli prizerať na neustále zvyšovanie cien nových modelov. Apple im tak už v 2. polroku môže ponúknuť smartfóny, ktoré svojou cenou v kombinácii s výbavou prekonajú ich očakávania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom