Tento mesiac sa očakáva predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti Xiaomi – Mi7. Zatiaľ čo špecifikácie sa nám pomaly odkrývajú a je známe takmer všetko, cena, za akú sa bude zariadenie predávať, ostala ukrytá.

To už však dnes neplatí. Ešte pred jeho oficiálnym predstavením totiž bola odhalená cena, za ktorú sa novinka bude predávať. Tá bude už tradične nízke, čo môže konkurencii spôsobiť vrásky na čele. Uniknuté fotky cien pochádzajú zo stránky Xiaomi Mall, no zatiaľ ich pravosť nebola potvrdená, takže ich treba brať s menšou rezervou.

Tradične nízka cena

Smartfóny značky Xiaomi sú známe tým, že ponúkajú skvelý pomer cena/výkon. Dôvod tak nízkej ceny je jasný. Výrobca totiž prehlásil, že všetky jeho výrobky sú s maximálne 5 % ziskom, čo znamená, že môže s cenou ísť o dosť nižšie, než ostatní výrobcovia s obrovskými maržami. Rovnako to tak bude aj v prípade Xiaomi Mi7. Predávať sa budú dve verzie. Prvá v kombinácii 6 + 64 GB a tá druhá so 6 GB RAM a 128 GB úložiskom. V prípade prvého variantu je stanovená cena na 2799 yuanov, čo je približne 354 €. V druhom prípade je cena 3299 yuanov, čo je 433 €.

Nenechaj si ujsť!
Xiaomi je nezastaviteľné. Stalo sa štvrtým najväčším výrobcom smartfónov na svete!

Poďme si ešte zrekapitulovať, čo zatiaľ vieme a na čo sa môžme tešiť v prípade tohto smartfónu. Základom má byť 5,6″ OLED displej s výrezom na vrchnej strane. Očakáva sa tiež predstavenie väčšej verzie, ktorá bude mať displej s uhlopriečkou 6,01″. Novinka bude disponovať aj infračervenou prednou kamerou, čo značí prítomnosť 3D skenovania tváre. Procesom bude Snapdragon 845 spoločne so 6 GB RAM a 64/128 GB úložiskom.Na zadnej strane svoje miesto nájde duálny fotoaparát s rozlíšením 16 MPx.

Operačným systémom bude najnovší Android Oreo, ktorý doplní obľúbená nadstavba MIUI. Batéria príde s kapacitou 3350 mAh a podporou rýchleho a bezdrôtového nabíjania. Za danú cenu je to veľmi výhodná kúpa, hlavne keď si vezmeme fakt, že výrobcovia si za podobne vybavené modely pýtajú kľudne aj dvojnásobok. Všetky ďalšie informácie sa dozvieme už 23. mája, kedy má byť Xiaomi Mi7 oficiálne predstavené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú